Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore, On shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Grudzień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

ZAFALOWANIE PO STRONIE MORSKIEJ: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

60 - 70%

APR

60 - 70%

MAY

50 - 60%

JUN

50 - 60%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

70 - 80%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Delta rzeki Arryo Solis Chico, to dopiero gratka dla miłośników kitesurfingu. Zlokalizowany w parku na przedmieściach miasta Atlántida , przy plaż Parque del Plata to idealne miejsce żeby podszkolić swoje umiejętności. Do wyboru tutaj masz pływanie na płaskiej delcie pobliskiej rzeki lub łapanie fal na Oceanie. Decyzja należy do Ciebie. Najlepsze wiatry wieją tam w czasie naszej europejskiej zimy. Najlepiej wybrać się do tego miejsca między grudniem, a lutym- marcem, dzięki czemu możesz liczyć na nieco wyższa temeraturę (26C powietrze, woda 22C) , mimo wszystko jednak polecam zabrać ze sobą piankę 3.2 mm by mieć dostateczny komfort terminczy ( wzłaszcza w dni kiedy wiatr jest mocniejszy, a odczuwalna temperatura nieco niższa niż na słupkach rtęci.

Pobliskie miasto oferuje, wszystkim poszukiwaczą wiatru dogodne warunki w wyborze zakwaterowania. To namorskie miasteczko jest bardzo ciche i spokojne, więc jeśli szukasz miejsca w którym będziesz mógł się cieszyć kitesurfingiem i ciszą, to zdecydowanie tutaj. Delta rzeki jest wykorzystywana przez wiele szkół jako akwen do nauki, więc niestety zdarza się w sezonie, że bywa tu tłoczno. Nie mniej jednak walory krajobrazowe tego miejsca są niebywałe i warto byś przy okazji wizyty w Urugwaju odwiedził właśnie to miejsce. Zatoka miejscami bywa głęboka, ale w razie wszelkich problemów na wodzie bezpiecznie wrócisz na brzeg w zwiżku z jego budową ( pośrodku plaży )

Spot image
Spot image

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicyzm – 45,0% , protestantyzm – 1 3,2%, hinduiści 21,6%

Strefa czasowa

UTC -3  AKTUALNY CZAS

Urugwajskie peso 1 PLN = 8 UYU AKTUALNY KURS

Peso urugwajskie jest walutą wymienialną tylko na miejscu w Urugwaju. W wielu dużych sklepach w miastach i kurortach można płacić także w dolarach oraz peso argentyńskim. W miejscowościach turystycznych honorowane są wszystkie najważniejsze karty kredytowe, takie jak Visa, Maestro czy American Express.

230 V; 50 Hz
wtyczki większości takie jak w Polsce :)

Ceny umiarkowane, w dużych miastach nieco drożej , na prowincjach często częściej niż w Polsce:

●  Obiad w restauracji (dwudaniowy) – około 255

●  UYU Kawa w lokalu – 60 UYU

●  Piwa krajowe– 40 UYU

●  Piwa importowane w lokalu – 65 UYU

●  Piwa importowane w sklepie – 45 UYU

●  Woda mineralna (0,33 l w lokalu) – 25 UYU

●  Woda mineralna (1,5 l w sklepie) – 25 UYU

wiza: 0 $
Obywatele polscy udający się do Urugwaju w celach turystycznych (pobyt do 90 dni) oraz podróżujący tranzytem są zwolnieni z obowiązku wizowego. Okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony (zaleca się przynajmniej 6 miesięcy).

obowiązek szczepień - BRAK
W Urugwaju od wielu lat nie występują zagrożenia epidemiologiczne i nie ma obowiązkowych szczepień. Ośrodki publicznej służby zdrowia w Urugwaju są dostępne dla osób wymagających nagłej pomocy lekarskiej, jednakże w systemie leczenia ambulatoryjnego uzgadnianie terminów wizyt lekarskich może trwać kilka tygodni. W lecznictwie prywatnym dostęp do lekarza jest łatwiejszy, ale wizyta kosztuje minimum 80-100 USD.


W okresie letnim (grudzień-luty) w stolicy i w nadmorskich kurortach silnie wzrasta liczba drobnych przestępstw (kradzieże kieszonkowe, kradzieże w hotelach, wyłudzenia, oszustwa, napady), których ofiarą padają głównie zagraniczni turyści.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

Podobne lokalizacje

 Arroyo Solís Chico

Arroyo Solís Chico

Płytko

40-60%

Początkujący

LAGUNA GORZON

LAGUNA GORZON

Płytko

60-80%

Początkujący

Jose Ignacio

Jose Ignacio

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG