Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Grudzień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

ZAFALOWANIE PO STRONIE MORSKIEJ: aktualna prognoza

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

70 - 80%

MAR

60 - 70%

APR

40 - 50%

MAY

40 - 50%

JUN

50 - 60%

JUL

50 - 60%

AUG

30 - 40%

SEP

40 - 50%

OCT

60 - 70%

NOV

80 - 90%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Urugwaj może nie być dobrze znanym celem kitesurfingowym w Europie, ale jego ekspansywna linia brzegowa jest niesamowitym zbiorem spotów światowej klasy, a Laguna Garzon jest tego najlepszym przykładem.. Olbrzymia osłonięta laguna z setkami metrów płaskiej wody: po jednej stronie piaszczystych plaż znajdziesz fale południowego Atlantyku,a z drugiej Laguna Garzon z płaską i stosunkowo płytką w wielu miejscach wodą, to absolutny obszar który może stanowić mekkę Twoich wypraw kitesurfingowych. Niezależnie od Twojego poziomu będziesz się tam bawił wyśmienicie. Niestety przy samym spocie nie istnieje baza noclegowa. Najbliższa wioska to Jose Ignacio (siedem kilometrów), a najbliższe miasto to Punta del Este (45 kilometrów), wiec wybierając się tu nacaly dzień nie zapomnij by zabrać ze sobą wystarczającą ilośćwody i jedzenia. Jose Ignacio ma supermarkety i można do niego dojechać taksówką lub autobusem, chociaż transport publiczny jest ograniczony, dlatego lepiej jest wynająć samochód.

 Laguna Garzón to laguna położona na granicy departamentów Maldonado i Rocha. Integruje rozległy system lagun na wybrzeżu Atlantyku. Jego dopływami są strumień Garzón, strumień Cruz, Moleras i Anastasio; jednocześnie wlewając swoje wody do Oceanu Atlantyckiego. To interesujące miejsce do obserwowania ptaków.Krajobraz wokół laguny tworzą wzgórza, wzgórza, niskie równiny, pas przybrzeżny i część platformy przybrzeżnej. W przyległym obszarze znajdują się inne mniejsze zbiorniki wodne, które odprowadzają swoje wody do laguny Garzón.

Spot image
Spot image

W szczycie sezonu (od października do marca, osiągając maksimum w styczniu) wiatr wieje zwykle od 15 do 25 węzłów przez pięć dni w tygodniu. Rano wieją delikatne wiatry, które są idealne dla początkujących, a następnie od południa wiatr wzmaga się do silniejszego 15 - 25 węzłów na północny wschód od wschodu, z kilkoma dniami powyżej 30 węzłów. Są to idealne warunki do pływania w lagunach ale i na morzu (wśród niekończących fal z bocznymi wiatrami). Od kwietnia do września dni są zwykle słoneczne, z chłodniejszym wiatrem z południa i południowego wschodu, od 12 do 20 węzłów. Latem jest pogoda jest tu wyjątkowo przyjemna (26C , woda ok 22 C) natomiast dla lepszego komfortu termicznego polecamy zabrać ze sobą docieplacz, lub piankę 3.2 mm- przyda się zwłaszcza w bardziej wietrzne dni, kiedy temperatura odczuwalna będzie zdecydowanie niższe niż słupek rtęci.

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicyzm – 45,0% , protestantyzm – 1 3,2%, hinduiści 21,6%

Strefa czasowa

UTC -3  AKTUALNY CZAS

Urugwajskie peso 1 PLN = 8 UYU AKTUALNY KURS

Peso urugwajskie jest walutą wymienialną tylko na miejscu w Urugwaju. W wielu dużych sklepach w miastach i kurortach można płacić także w dolarach oraz peso argentyńskim. W miejscowościach turystycznych honorowane są wszystkie najważniejsze karty kredytowe, takie jak Visa, Maestro czy American Express.

230 V; 50 Hz
wtyczki większości takie jak w Polsce :)

Ceny umiarkowane, w dużych miastach nieco drożej , na prowincjach często częściej niż w Polsce:

●  Obiad w restauracji (dwudaniowy) – około 255

●  UYU Kawa w lokalu – 60 UYU

●  Piwa krajowe– 40 UYU

●  Piwa importowane w lokalu – 65 UYU

●  Piwa importowane w sklepie – 45 UYU

●  Woda mineralna (0,33 l w lokalu) – 25 UYU

●  Woda mineralna (1,5 l w sklepie) – 25 UYU

wiza: 0 $
Obywatele polscy udający się do Urugwaju w celach turystycznych (pobyt do 90 dni) oraz podróżujący tranzytem są zwolnieni z obowiązku wizowego. Okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony (zaleca się przynajmniej 6 miesięcy).

obowiązek szczepień - BRAK
W Urugwaju od wielu lat nie występują zagrożenia epidemiologiczne i nie ma obowiązkowych szczepień. Ośrodki publicznej służby zdrowia w Urugwaju są dostępne dla osób wymagających nagłej pomocy lekarskiej, jednakże w systemie leczenia ambulatoryjnego uzgadnianie terminów wizyt lekarskich może trwać kilka tygodni. W lecznictwie prywatnym dostęp do lekarza jest łatwiejszy, ale wizyta kosztuje minimum 80-100 USD.


W okresie letnim (grudzień-luty) w stolicy i w nadmorskich kurortach silnie wzrasta liczba drobnych przestępstw (kradzieże kieszonkowe, kradzieże w hotelach, wyłudzenia, oszustwa, napady), których ofiarą padają głównie zagraniczni turyści.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

 Arroyo Solís Chico

Arroyo Solís Chico

Płytko

40-60%

Początkujący

LAGUNA GORZON

LAGUNA GORZON

Płytko

60-80%

Początkujący

Jose Ignacio

Jose Ignacio

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG