Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
20 KNT- 50 KNT
Kierunek wiatru
Off shore
Głębokość wody
Głęboko
Spot proponowany dla
Zaawansowany
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

50 - 60%

FEB

50 - 60%

MAR

50 - 60%

APR

60 - 70%

MAY

60 - 70%

JUN

60 - 70%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

50 - 60%

DEC

60 - 70%

Miejsce

Spot image

Tarifa położona jest na najdalej na południe wysuniętym krańcu Hiszpanii niedaleko Gibraltaru. Spoty kitesurfingowe znajdują w Cieśninie Gibraltarskiej od strony oceanu. Szeroka piaszczysta plaża i częste wiatry sprawiają, że miejsce to przyciąga całe rzesze kitesurferów z Europy i świata. Balneario to jeden z najbardziej popularnych spotów do uprawiania kitesurfingu dla zaawansowanych kitesurferów w okolicach Tarify. Ta plaża miejsca przynależąca do miasta jest najchętniej odwiedzaną plażą kitesurfingową przez zawodników i miłośników wysokich lotów BIG AIR. Jest to pierwsza plaż (niedaleko Isla de la Paloma), która oddziela Ocean Atlantycki od Morza Śródziemnomorskiego. Balneario usytuowane jest zaledwie 200m od portu, 5 min spaceru od starówki i zwykle działa z wiatrem odpychającym od brzegu, przez co nie jest rekomendowany osobą początkującym.

 

Jeśli wybierasz się tutaj na pływanie wiedz, że znajdują się tutaj przy plaży dwa duże skupiska skal, które ciężko zobaczyć przy wysokim poziomie oceanu, więc warto dobrze poznać ten spot, zanim zejdziecie tutaj na wodę. Trzeba brać pod uwagę również fakt, że główny kierunek wiatru dla tego spotu to levante side-off shore, a poza sezonem nie ma tu żadnych lodzi ratunkowych. Przy wietrze Poniente powstaje fala i tworzy się kierunek wave’owy. Na spocie jest szeroka piaszczysta plaża i prysznice ze słodką wodą.Co ważne kitesurfing jest tu zabroniony w najwyższym sezonie letnim, a to ze względu na plażowiczów, których w okresie letnim jest bardzo wielu. Na plaży uprawianie kitesurfingu jest zabronione uprawiania kitesurfingu: od 15 czerwca do 15 września.

Spot image
Spot image

Najlepszym kierunkiem wiatru dla tego spotu jest levante, które wieje tu ponad 50% dni, jest to dla tego spotu wiatr typu side-off shore, dzięki czemu morze jest kompletnie płaskie, a w warunkach sztormowych (przy bardzo silnym levante) lekko wzburzone. W ziemie możliwe fale około 3 do 4 m. Plaża Balneario była również gospodarzem zawodów kitesurfingowych Big Air Kite League, w czasie których Janek Grzegorzewski zdobył pierwsze miejsce! Kilkunastotysięczna Tarifa to mekka europejskich kitesurferów, windsurferów, a także surferów. Liczni amatorzy pływania na deskach tworzą specyficzny barwny charakter tego andaluzyjskiego miasta. W mieście znajdziecie szereg hoteli, pensjonatów i apartamentów na wynajem, jak również restauracji, barów i dyskotek otwartych do białego rana. W Tarifie znajduje się też wiele sklepów ze sprzętem do pływania, więc nie powinniście mieć problemu z zakupem sprzętu kitesurfingowego. W lokalnych barach znajdziecie typowo śródziemnomorskie specjały i powodujące przyjemny szum w głowie musujące winko Tinto de verano.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

chrześcijanie

Strefa czasowa

UTC +1

AKTUALNY CZAS

waluta EURO  1 EUR = 4,43 PLN AKTUALNY KURS

Nie ma problemu z dostępnością banków i bankomatów. Przy wypłacie pieniędzy należy liczyć się z częstym naliczeniem prowizji. Wymieniać pieniądze najlepiej jest w banku lub w kantorze, w większości miejsc istnieje możliwość płacenia kartą.

230V , wtyczki typu E oraz C ( takie same jak w Polsce)

Typ E – wtyczka „europejska” z uziemieniem, która ma dwa okrągłe bolce oraz otwór przeznaczony na uziemienie znajdujące się w gniazdku. Wtyczki tego rodzaju stosowane są powszechnie w Polsce, także we Francji, Belgii.

Typ C – zwykła wtyczka „europejska” bez uziemienia. Ma dwa równolegle położone bolce. To najbardziej popularna wtyczka w krajach europejskich, jednak nie jest stosowana w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Marcie i na Cyprze. Stosowana jest ze standardem napięcia 220V-230V.

Hiszpania nie należy do najdroższych krajów w Europie. Niestety, dwa największe oraz najczęściej odwiedzane hiszpańskie miasta, czyli Barcelona oraz Madryt, zdecydowanie odstają od reszty i są jednymi z droższych miejsc na naszym kontynencie. W Hiszpanii obowiązująca walutą jest Euro (€), a oprócz dużych marketów nawet w mniejszych sklepach czy atrakcjach można płacić kartą. W Hiszpanii, podobnie jak w Polsce, bardzo popularne stały się dyskonty, w których kupimy produkty dużo taniej niż w zwykłych marketach czy tanich sklepach. Ceny w restauracjach umiarkowane. Najpopularniejsza tania sieć to Lidl, inne warte polecenia to: Aldi, Dia, Iceland, Troche droższe będą: Eroski (duży wybór produktów delikatesowych), Mercadona oraz Spar.

W Hiszpanii znajdziemy również znane z Polski francuskie supermarkety: Auchan, Carrefour czy E. Leclerc, które będą jednak droższe od swoich dyskontowych odpowiedników.

Obywatele UE nie są zobowiązani do posiadania wizy, wjazd możliwy na paszport lub dowód osobisty. Jeżeli wybierasz się do Hiszpanii z obywatelstwem innego kraju wcześniej sprawdź czy wymagana jest wiza turystyczna. Z dniem 1 maja 2004 r. obywatele państw Unii Europejskiej korzystają z prawa do bezwizowego swobodnego przepływu ludności w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EU/EOG).

brak obowiązkowych szczepień

Hiszpania jest jednym z najbezpieczniejszych krajów. Podobnie jak w każdym innym kraju, istnieją minimalne zapobiegawcze środki bezpieczeństwa, mające na celu uniknięcie kradzieży. Zaleca się noszenie przy sobie tylko niezbędnej ilości pieniędzy, zachowanie czujności w chwilach największych skupisk ludzi w środkach transportu lub centrach handlowych, a także unikanie przechodzenia przez odludne miejsca.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

pianka neoprenowa 3.2 mm

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

PRAIA DE SANTIAGO

PRAIA DE SANTIAGO

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Zaawansowany

Lüderitz

Lüderitz

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Zaawansowany

PONTA PRETA / SAL

PONTA PRETA / SAL

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Zaawansowany

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG