Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-21 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
12-19
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Grudzień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYWY I FALA ZA WYSPĄ: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

40 - 50%

FEB

30 - 40%

MAR

40 - 50%

APR

40 - 50%

MAY

40 - 50%

JUN

40 - 50%

JUL

30 - 40%

AUG

30 - 40%

SEP

30 - 40%

OCT

40 - 50%

NOV

40 - 50%

DEC

40 - 50%

Miejsce

Spot image

Jedna z bardzo ciekawych propozycji w Belize. Caye Caulker - to mała urocza wręcz stworzona do uprawiania kitesurfingu. Możesz odkryć tutaj wielka kryształową laguna, która stanowi idealne warunki do nauki nowych sztuczek lub po prostu na początek Twojej przygody z kitesurfingiem. . Caye Caulker oferuje niewykorzystaną stronę Morza Karaibskiego w Belize. Masz tu do dyspozycji dużą płytką laguną z rafą na zewnątrz, przez co cały akwen jest płaski czyniąc go tym samym fantastycznym placem zabaw dla kitesurfera. Możesz poszaleć na flacie freestyle, lub łapać fale nawet do 1,5m-2m za rafą koralową- wybór należy do Ciebie.

Od listopada do kwietnia Caye Caulker czerpie korzyści ze stałych wiatrów z Karaibów, które zapewniają stały dopływ wiatru na brzegu lub na lądzie, nie mniej jednak najlepiej wybrać się tutaj między końcówką grudnia a marcem, by uniknąć pory deszczowej. Życie nocne miasta również Cię nie rozczaruje. Masz tutaj do dyspozycji wiele uroczych knajpeczek, miejsc do potańczenia lub szerokich plaż do romantycznych wieczornych spacerów. Wszystko to przy akompaniamencie małomiasteczkowego życia i rytmów reagge.

Spot image
Spot image

Sezon wietrzny w Caye Caulker rozpoczyna się na początku / połowie grudnia i trwa do sierpnia. W grudniu-połowie lutego, z wyjątkiem zwykłych wiatrów SE, można uzyskać chłodniejszy front z wiatrem z północnego zachodu na północny wschód. Zwykle lżejsze - około 14-15 węzłów, ale mogą być tak silne jak wiatry SE - około 20 węzłów. Po frontach północnych można spodziewać się spokojniejszych dni. Regularne wiatry południowo-wschodnie (od połowy lutego do czerwca) są najsilniejsze rano - około 20 węzłów (czasem 25+; szczególnie bardzo wcześnie rano) - i lżejsze wczesnym popołudniem (10-15 węzłów). Potem wiatr znów nabiera na kilka godzin przed zachodem słońca. Lato prebiega z umiarkowane delikatnymi wiatrami (14-15 węzłów) z kierunku E. Jesień jest zwykle bardzo gorąca i bezwietrzna, ale zdarzają się wietrzne dni w każdym miesiącu.

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

49% chrześcijanie , 35% prostestanci

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański 1 PLN = 3,20 USD

dolar belizyjski 2BZD = 1 USD AKTUALNY KURS


W Belize funkcjonują jednocześnie dwie waluty : dolar amerykański oraz dolarbelizyjski. Bez względu na sytuację i miejsce w jakim będziecie wymieniać swoje pieniądze kurs jest ustalony jako 2:1. Każdy dolar amerykański to dwa dolary USD.

prąd: 110V, 60Hz
amerykańskie wtyczki , koniecznie zapakuj adapter

Belize nie należy do najtańszych kierunków jeśli chodzi o podróże. Żywienie we własnym zakresie to dość spory wydatek. Ceny w restauracjach są dość wysokie.

●  obiad w taniej lokalnej knajpce 3-5 USD

●  obiad w turystycznej od 10 USD

●  Śniadanie na targu za 3USD najesz się i napijesz

●  Cola w puszce 1 USD

●  kawa w kanjpce 2-3USD

●  małe piwo 1USD-2USD

wiza: BRAK 0 $
Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej chcący znaleźć się na terenie Belize nie posiadają obowiązku posiadania wizy, jeżeli ich planowany pobyt nie przekracza 90 dni. Wymagany jest jedynie paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty przekroczenia granicy.

  • obowiązek szczepień - BRAK

Belize uchodzi za raj podatkowy, nie mniej jednak jest krajem ogromnych kontrastów. Bezpieczeństwo w tym kraju od wielu lat jest tematem wielu rozmów, niestety z wieloma argumentami przeciwko wyjazdom do tego kraju. Prawda jest taka, że jeśli nasze zachowanie będzie stosowane oraz kulturalne, nie ściągniemy na siebie żadnych niemiłych sytuacji. Po zmierzchu spacery są niezalecane ( zwłaszcza w Belize City oraz stolicy Belmopan ). W ośrodkach turystycznych jest zdecydowanie bezpieczniej, ale należy uważać na drobne kradzieże oraz kieszonkowców.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

Caye Caulker

Caye Caulker

Płytko

40-60%

Początkujący

Placencia

Placencia

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

SAN PEDRO

Ambergris Caye

Płytko

40-60%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG