Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-21 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
12-19
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

PŁYWY : AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

40 - 50%

FEB

30 - 40%

MAR

40 - 50%

APR

40 - 50%

MAY

40 - 50%

JUN

40 - 50%

JUL

30 - 40%

AUG

30 - 40%

SEP

30 - 40%

OCT

30 - 40%

NOV

40 - 50%

DEC

40 - 50%

Miejsce

Spot image

Hel w stylu Belize. Zapraszam serdecznie do odkrycia nieodkrytego czyli półwyspu w Placencii. Co najbardziej zaskakujące, sytuacja w Placencii wygląda bardzo podobnie jak na naszym polskim Helu.. Macie do dyspozycji 15km półwyspu z dostępem do morza od strony wschodniej i do zatoki po stronie zachodniej. Pośród niskiej klimatycznej zabudowy z bez problemu znajdziecie miejsce na startowanie swoich latawców. Tutejsza baza noclegowa ma w ofercie bardzo wiele ciekawych propozycji, każdy znajdzie tu coś na każdą kieszeń, a przyjeżdżając między grudniem, a marcem zdecydowanie zaliczycie udaną sesję kitesurfingową.

Dostęp do linii brzegowej ma niemalże każda nieruchomość. Wzdłuż całego półwyspu od strony wschodniej są ładne piaszczyste plaże i umiarkowanie głęboka woda. Belize jako kraj nie należy do najbardziej wietrznych, ale z pewnością zauroczy Was swoim pięknem. Wschodnia strona półwyspu w zasadzie po całej swojej długości jest jednym bardzo długim spotem. Wiatr zazwyczaj w orientacji side shore, czasami side on shore. Sezon wietrzny w Placencii rozpoczyna się na początku / połowie grudnia i trwa do sierpnia. W grudniu-połowie lutego, z wyjątkiem zwykłych wiatrów SE, można uzyskać chłodniejszy front z wiatrem z północnego zachodu na północny wschód. Zwykle lżejsze - około 14-15 węzłów, ale mogą być tak silne jak wiatry SE - około 20 węzłów.

Spot image
Spot image

Po frontach północnych można spodziewać się spokojniejszych dni. Regularne wiatry południowo-wschodnie (od połowy lutego do czerwca) są najsilniejsze rano - około 20 węzłów (czasem 25+; szczególnie bardzo wcześnie rano) - i lżejsze wczesnym popołudniem (10-15 węzłów). Potem wiatr znów nabiera na kilka godzin przed zachodem słońca. Lato prebiega z umiarkowane delikatnymi wiatrami (14-15 węzłów) z kierunku E. Niestety Placencia niestety nie ma za dużo dni w roku super wietrznych, ale z pewnością 3/7 w tygodniu uda Ci się złapać.

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

49% chrześcijanie , 35% prostestanci

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański 1 PLN = 3,20 USD

dolar belizyjski 2BZD = 1 USD AKTUALNY KURS


W Belize funkcjonują jednocześnie dwie waluty : dolar amerykański oraz dolarbelizyjski. Bez względu na sytuację i miejsce w jakim będziecie wymieniać swoje pieniądze kurs jest ustalony jako 2:1. Każdy dolar amerykański to dwa dolary USD.

prąd: 110V, 60Hz
amerykańskie wtyczki , koniecznie zapakuj adapter

Belize nie należy do najtańszych kierunków jeśli chodzi o podróże. Żywienie we własnym zakresie to dość spory wydatek. Ceny w restauracjach są dość wysokie.

●  obiad w taniej lokalnej knajpce 3-5 USD

●  obiad w turystycznej od 10 USD

●  Śniadanie na targu za 3USD najesz się i napijesz

●  Cola w puszce 1 USD

●  kawa w kanjpce 2-3USD

●  małe piwo 1USD-2USD

wiza: BRAK 0 $
Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej chcący znaleźć się na terenie Belize nie posiadają obowiązku posiadania wizy, jeżeli ich planowany pobyt nie przekracza 90 dni. Wymagany jest jedynie paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty przekroczenia granicy.

obowiązek szczepień - BRAK

Belize uchodzi za raj podatkowy, nie mniej jednak jest krajem ogromnych kontrastów. Bezpieczeństwo w tym kraju od wielu lat jest tematem wielu rozmów, niestety z wieloma argumentami przeciwko wyjazdom do tego kraju. Prawda jest taka, że jeśli nasze zachowanie będzie stosowane oraz kulturalne, nie ściągniemy na siebie żadnych niemiłych sytuacji. Po zmierzchu spacery są niezalecane ( zwłaszcza w Belize City oraz stolicy Belmopan ). W ośrodkach turystycznych jest zdecydowanie bezpieczniej, ale należy uważać na drobne kradzieże oraz kieszonkowców.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

Caye Caulker

Caye Caulker

Płytko

40-60%

Początkujący

Placencia

Placencia

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

SAN PEDRO

Ambergris Caye

Płytko

40-60%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG