Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
19-26 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Średni
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
cały rok
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

PROGOZA FALOWA: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

30 - 40%

MAY

30 - 40%

JUN

50 - 60%

JUL

50 - 60%

AUG

50 - 60%

SEP

40 - 50%

OCT

40 - 50%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Kite Beach w Jupiter na Florydzie jest jednym z najbardziej znanych miejsc kitesurfingowych w okolicy. Oprócz różnorodnych warunków, mamy tutaj urocze miasteczko, które zapewnia kitesurferom szeroki wachlarz rozrywek w miejskim klimacie. Macie tutaj do dyspozycji szeroką plażę na której nie zabraknie miejsca do startowania i lądowania latawca. Dla osób początkujących spot dość trudny ponieważ pojawia się przy plaży przybój, a dalej średnich rozmiarów fala. Cały spot z równą średniej rozmiarów falą. Idealne miejsce na spędzenie wakacji z rodziną. Mieszkańcy oraz pływający tutaj lokalesi są niezwykle przyjaźni i pomocni, jeśli tylko będziesz potrzebował wsparcia- możesz na nie liczyć.

Jupiter, to miejsce w którym wiatr wieje niemalże cały rok.  W zależności od sezonu w którym odwiedzisz ten spot, będziesz miał do dyspozycji różne warunki wiatrowe. W miesiącach zimowych, od listopada do marca, powinieneś spodziewać się chłodniejszych frontów i powiew gdzieś w okolicach 10-25 węzłów, podczas gdy fale będą zwykle od średniej wysokości do wysokości ponad głowy. Jeśli jeździsz bez ramiączek, to prawdziwa gratka. Temperatury powietrza będą na ogół łagodne, około 20 stopni Celsjusza, a woda dość ciepła, ale jeśli planujesz dłuższą sesję, krótszy piankowy kombinezon wystarczy.

Wiosną (kwiecień - czerwiec) bryza wieje z południowego wschodu w zakresie zwykle 10-17 węzłów, a powietrze i woda są ciepłe. Występują głównie małe fale, ale każdy może się dobrze bawić. Miesiące letnie (które trwają od czerwca do lipca) są zazwyczaj dość upalne. Powietrze dochodzi do około 30 stopni Celsjusza, a woda jest ciepła i prawie bez fal. Jeśli bierzesz lekcje kitesurfingu lub foliujesz, to jest prawdziwa uczta.

 

Jesień na kite beach w Jupiterze może być bardzo szalona i nieprzewidywalna. Wiatry mogą wiać praktycznie we wszystkich kierunkach i mogą wahać się od lekkich do bardzo silnych.

Spot image
Spot image

Jeśłi planujesz swoją wizytę w tym miejscu, to najbliższe lotnisko znajduje się zaledwie 25 min jazdy samochodem od spotu (PALM BEACH INTERNATIONAL) Natomiast w odległości 2 godzin jazdy samochodem znajduje się wiele innych lotnisk, w tym FLL, MIA i MCO. 

 

Polecamy koniecznie wynajem auta, byś był niezależny. Dodatkowo auto jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o j poruszanie się po Jupiterze. Do odkrycia jest wiele kitespotów, wszystkie bardzo blisko siebie, dzięki czemu będziesz miał szeroką game kitesurfingowych miejsc do wyboru poza wspomnianą Kite Beach.

 

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicy 78 % baptyści 11 %

Strefa czasowa

NOWY JORK : UTC -4 AKTUALNY CZAS

LOS ANGELES : UTC -7 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański USD AKTUALNY KURS  

W Stanach Zjednoczonych praktycznie w każdym miejscu można płacić kartą kredytową. Nie posiadając karty kredytowej nie ma możliwości wypożyczenia samochodu. Karty, które są najczęściej używane to Visa, Master Card, czy American Express. Nie ma problemu z dostępem do bankomatów, są dostępne niemalże na każdym kroku.

 

110V / 60 Hz
Napięcie 110V, potrzebny jest adapter

Czy w USA jest drogo? Wybierając się na wycieczkę z pewnością musimy nastawić się, że większość zakupów będzie droższa niż w Polsce. Jeśli zamierzacie wyjechać do USA na stałe i tam pracować, to ceny wyglądają zdecydowanie lepiej. Amerykańskie sklepy trochę różnią się od tych znanych nam z Polski czy Europy. Przede wszystkim w Ameryce wszystko jest większe, zaczynając od samochodów, a kończąc na opakowaniach produktów spożywczych.

Obywatele polscy, aby wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych, muszą legitymować się ważną wizą. Jej kategoria musi być adekwatna do deklarowanego celu przyjazdu.

Wizy wydawane są przez konsulaty w Warszawie i Krakowie. Przed zgłoszeniem się do konsulatu należy się zarejestrować. Robi się to drogą elektroniczną.

Rozpatrzenie wniosku wizowego jest płatne (tzw. opłata manipulacyjna w wysokości 160 USD przeliczonego wg kursu ustalonego przez konsulat). Są honorowane przelewy elektroniczne oraz wpłaty gotówkowe poprzez Bank Pocztowy bezpośrednio w banku lub w placówkach pocztowych. W przypadku odmowy udzielenia wizy wniesiona opłata nie jest zwracana.

Otrzymana wiza w formie wklejki do paszportu ze zdjęciem w rzeczywistości jest promesą wizową. Ostateczną decyzję podejmuje każdorazowo pracownik imigracyjny przy przekraczaniu granicy Stanów Zjednoczonych. Może on odmówić prawa wjazdu do Stanów Zjednoczonych pomimo posiadanej promesy wizowej. Cała procedura jest czasochłonna, kosztowna i niezbyt przyjemna dla składającego wniosek.

obowiązek szczepień - BRAK

W związku z zagrożeniem zamachami terrorystycznymi w wielu miejscach publicznych nadal obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, polegające przede wszystkim na wprowadzeniu kontroli bagażu i kontroli osobistej mieszkańców i turystów. Dotyczy to głównie lotnisk (krajowych i międzynarodowych) oraz innych miejsc publicznych, takich jak urzędy, stadiony, hale wystawowe, wejścia do wysokich budynków.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

CAPE HATTERAS / North Carolina

CAPE HATTERAS / North Carolina

Płytko

70-90%

Początkujący

Hood River / OREGON

Hood River / OREGON

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

JUPITER / FLORYDA

JUPITER / FLORYDA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG