Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala, Płaska woda / brak fal
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
12-19
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec, Lipiec, Sierpień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

PROGNOZA FALOWA: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

90 - 100%

MAR

80 - 90%

APR

80 - 90%

MAY

80 - 90%

JUN

80 - 90%

JUL

80 - 90%

AUG

70 - 80%

SEP

80 - 90%

OCT

80 - 90%

NOV

80 - 90%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Cape Hatter to jedno z najpopularniejszym miejsc do kitesurfingu na wschodnim wybrzeżu USA, z setkami kilometrów plaż, regularnymi wiatrami i bogactwem opcji zakwaterowania. Masz tu do dyspozycji kilometry płaskiej wody po jednej wąskich łańcuchów wysp i liczne miejsca na wave po stronie Oceanu Atlantydzkiego. Co roku pojawia się tu wileu milośników sportów wodnych, od windsurfingu, przez kitesurfing i surfing.

 

Po zachodniej stronie wyspy znajdziesz płytkie tereny do pływania po  płaskiej wodzie, które są głębokości (max) do pasa kilka km od brzegu. Miejsce to stanowi mekkę nauki kitesurfingu w tej części USA. Jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc dla początkujących na planecie,. Jeśli jednak przyjechałeś tutaj , żeby złapać falę masz ich bardzo sporo na wschodnim wybrzeżu. 

WAVE
Hatteras ma jedne z najlepszych fal na wschodnim wybrzeżu USA, zarówno do surfowania, jak i kitesurfingu. Najlepsze warunki falowe występują jesienią, ale w okresie letnim też możesz złapać długie 2,5m fale po stronie Oceanu. Najlepsze miejsca do surfowania znajdują się w pobliżu latarni morskiej Buxton i miejscowości Kitty Hawk.

FLAT:

Sławę w Świecie kitesurfingu Cape Hatters zyskało przede wszystkim w związku z płaskimi wodami. Najlepsze spoty flat są zazwyczaj dostępne tylko dla zaawansowanych kitesurferów ze względu na wiatr offshore - wtedy macie do dyspozycji idealnie płaskie wody, jak lustro. Najbardziej płaską wodę można znaleźć na dolnej częsci " Planety Małp"  i w kanałach w pobliżu Buxton i w okolicy Salwy. Natomiast są tu też duże laguny z płytką wodą , które są wykorzystywane do szkoleń kitesurfingowych dla osób początkujących.

Spot image
Spot image

Sezon wiatrowy w Cape Hatteras trwa od około kwietnia do października, ale wiatr wieje tu nieprzerwanie przez cały rok. Srednio 20 dni w meisiącu, jednak to czerwiec i lipiec ma najwyższe statystyki i najcieplejszą pogodę. Zwykle wieje tutaj ok. 15-25 węzłów.  Silnych wietrznych dni jest niewiele, a jeśłi wiatr przekracza 30 węzłów to zwykle towarzyszą mu burze. 

Średnia temperatura wody wynosi 18°C wiosną i 29°C latem. Pogoda jest dość łagodna w porównaniu z innymi lokalizacjami na wschodnim wybrzeżu, a temperatury powietrza są bardzo komfortowe w lecie- osiągając nawet do 35 Cw lipcu i sierpniu. Warto dobrze zabezpieczyć się przed słońcem i zabrać ze sobą lycry z filtrem Uv.

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicy 78 % baptyści 11 %

Strefa czasowa

NOWY JORK : UTC -4 AKTUALNY CZAS

LOS ANGELES : UTC -7 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański USD AKTUALNY KURS  

W Stanach Zjednoczonych praktycznie w każdym miejscu można płacić kartą kredytową. Nie posiadając karty kredytowej nie ma możliwości wypożyczenia samochodu. Karty, które są najczęściej używane to Visa, Master Card, czy American Express. Nie ma problemu z dostępem do bankomatów, są dostępne niemalże na każdym kroku.

110V / 60 Hz
Napięcie 110V, potrzebny jest adapter

Czy w USA jest drogo? Wybierając się na wycieczkę z pewnością musimy nastawić się, że większość zakupów będzie droższa niż w Polsce. Jeśli zamierzacie wyjechać do USA na stałe i tam pracować, to ceny wyglądają zdecydowanie lepiej. Amerykańskie sklepy trochę różnią się od tych znanych nam z Polski czy Europy. Przede wszystkim w Ameryce wszystko jest większe, zaczynając od samochodów, a kończąc na opakowaniach produktów spożywczych.

Obywatele polscy, aby wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych, muszą legitymować się ważną wizą. Jej kategoria musi być adekwatna do deklarowanego celu przyjazdu.

Wizy wydawane są przez konsulaty w Warszawie i Krakowie. Przed zgłoszeniem się do konsulatu należy się zarejestrować. Robi się to drogą elektroniczną.

Rozpatrzenie wniosku wizowego jest płatne (tzw. opłata manipulacyjna w wysokości 160 USD przeliczonego wg kursu ustalonego przez konsulat). Są honorowane przelewy elektroniczne oraz wpłaty gotówkowe poprzez Bank Pocztowy bezpośrednio w banku lub w placówkach pocztowych. W przypadku odmowy udzielenia wizy wniesiona opłata nie jest zwracana.

Otrzymana wiza w formie wklejki do paszportu ze zdjęciem w rzeczywistości jest promesą wizową. Ostateczną decyzję podejmuje każdorazowo pracownik imigracyjny przy przekraczaniu granicy Stanów Zjednoczonych. Może on odmówić prawa wjazdu do Stanów Zjednoczonych pomimo posiadanej promesy wizowej. Cała procedura jest czasochłonna, kosztowna i niezbyt przyjemna dla składającego wniosek.

obowiązek szczepień - BRAK

W związku z zagrożeniem zamachami terrorystycznymi w wielu miejscach publicznych nadal obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, polegające przede wszystkim na wprowadzeniu kontroli bagażu i kontroli osobistej mieszkańców i turystów. Dotyczy to głównie lotnisk (krajowych i międzynarodowych) oraz innych miejsc publicznych, takich jak urzędy, stadiony, hale wystawowe, wejścia do wysokich budynków.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

CAPE HATTERAS / North Carolina

CAPE HATTERAS / North Carolina

Płytko

70-90%

Początkujący

Hood River / OREGON

Hood River / OREGON

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

JUPITER / FLORYDA

JUPITER / FLORYDA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG