Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

20 - 30%

FEB

20 - 30%

MAR

20 - 30%

APR

20 - 30%

MAY

40 - 50%

JUN

50 - 60%

JUL

70 - 80%

AUG

70 - 80%

SEP

70 - 80%

OCT

20 - 30%

NOV

20 - 30%

DEC

10 - 20%

Miejsce

Spot image

Wąwóz Columbia River to obszar otoczony pięknymi, wiecznie zielonymi lasami, wodospadami i klifami na granicy Waszyngtonu i Oregonu wzdłóż rzeki Columbia, jest jednym z najważniejszych miejsc w kraju, gdzie można pokajtować, ponieważ panujące tu warunki uchodzą za bardzo bezpieczne dla początkujących oraz zaawansowanych riderów. 

 

Hood River to niewielkie miasto zlokalizowane zaledwnie godzinę drogi samochodem od Portland (gdzie macie najbliższe lotnisko PDX). Warto wypożyczyć sobie więc tam auto ponieważ pojazd jest niezbędny, aby dostać się do Hood River i na sam spot. Co ważne jeśli zaparkujesz przy samym spocie, to w zasiegu którtkiego spaceru masz do dyspozycji kilka różnych zejść do wody i miejsc w którym możesz napompować swój latawiec. Jeśli zatrzymasz się w mieście na noc to możesz być spokojny, znajdują się tu liczne restauracje i kluby, więc z pewnością nie bedziesz się nudził.

Wąwóz o którym mowa działa trochę jak naturalny tunel aerodynamiczny, wąwóz dosłownie wysysa powietrze z wybrzeża i sprawia ze często możesz plywać tu nawet na wietrze o mocy do 30 węzłów lub więcej- warto więc spakować ze sobą małe rozmiary latawców. Kapryśna bryza stanowi wyzwanie, które przyciąga entuzjastów z całego świata, aby przetestować swoje umiejętności na 16-kilometrowej otwartej rzece. W ostatnich latach wąwóz stał się również ciekawym miejscem dla początkujących kitesurferów ( za sprawą mierzei) . Kilka szkół otworzyło tu swoje punkty, znajdziesz też surf sklepy na brzegu rzeki lub wypożyczalnie sprzętu, piaszczyste plaże oraz strefa chillu. Woda jest płaska z racji obecnych tutaj łach piasku, natomiast jeśli chcesz złapać niedużą fale dobrze jest się udać do White Salmon, niestety jednak fale które występują są zaledwie falami wiatrowymi, uzależnionymi od jego mocy.

Spot image
Spot image

Hood River jest bazą dla wielu amerykańskich profesjonalnych kiteboarderów, w tym Colleen Carroll, Craig Cunningham i Brandon Scheid. Znajdują się tu amerykańskie siedziby kilku marek latawców, takich jak North, Slingshot i Liquid Force! Latem to miejsce przyciąga kiciurzy z całego świata. 

Tutaj w Hood wieje wiatr przez cały rok, jednak najlepiej odwiedzić to miejsce w czasie europpejskiej wiosny i lata. Sezon zaczyna się w maju i kończy we wrześniu. Zwkle moc wiatru kształtuje się na poziomie od 16knt-30knt, chociaż zdażają się dni w których wiatr jest jeszcze mocniejszy. W związku z budową tego terenu (wąwóz) zdarza się że wiatr jest mocno szkwalisty/

Ciekawą rzeczą, o której należy pamiętać odwiedzając to miejsce, jest efekt rzeki. Ponieważ prąd rzeki płynie przeciwnie do wiatru, więc nie potrzebujesz tyle wiatru, aby płynąć niż na wodzie stojącej. 

 

Hood River jest równeiż rajem dla miłośników przygód i przyrody, a miejscowi to bardzo aktywni ludzie. Wielu lokalnych kitesurferów to fani jezdy na rowerze górskim w niewietrzne dni. Post Canyon ma dziesiątki tras odpowiednich dla każdego poziomu rowerzystów górskich, a rowery można wypożyczyć w mieście na każdym kroku. W pobliżu miasta  znajduje się też wiele szlaków pieszych w terenie górskim. Jeśli trafi Ci się dzień bez wiatru z pewnością nie bedziesz narzekał na nudę.

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicy 78 % baptyści 11 %

Strefa czasowa

NOWY JORK : UTC -4 AKTUALNY CZAS

LOS ANGELES : UTC -7 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański USD AKTUALNY KURS  

W Stanach Zjednoczonych praktycznie w każdym miejscu można płacić kartą kredytową. Nie posiadając karty kredytowej nie ma możliwości wypożyczenia samochodu. Karty, które są najczęściej używane to Visa, Master Card, czy American Express. Nie ma problemu z dostępem do bankomatów, są dostępne niemalże na każdym kroku.

 

110V / 60 Hz
Napięcie 110V, potrzebny jest adapter

Czy w USA jest drogo? Wybierając się na wycieczkę z pewnością musimy nastawić się, że większość zakupów będzie droższa niż w Polsce. Jeśli zamierzacie wyjechać do USA na stałe i tam pracować, to ceny wyglądają zdecydowanie lepiej. Amerykańskie sklepy trochę różnią się od tych znanych nam z Polski czy Europy. Przede wszystkim w Ameryce wszystko jest większe, zaczynając od samochodów, a kończąc na opakowaniach produktów spożywczych.

Obywatele polscy, aby wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych, muszą legitymować się ważną wizą. Jej kategoria musi być adekwatna do deklarowanego celu przyjazdu.

Wizy wydawane są przez konsulaty w Warszawie i Krakowie. Przed zgłoszeniem się do konsulatu należy się zarejestrować. Robi się to drogą elektroniczną.

Rozpatrzenie wniosku wizowego jest płatne (tzw. opłata manipulacyjna w wysokości 160 USD przeliczonego wg kursu ustalonego przez konsulat). Są honorowane przelewy elektroniczne oraz wpłaty gotówkowe poprzez Bank Pocztowy bezpośrednio w banku lub w placówkach pocztowych. W przypadku odmowy udzielenia wizy wniesiona opłata nie jest zwracana.

Otrzymana wiza w formie wklejki do paszportu ze zdjęciem w rzeczywistości jest promesą wizową. Ostateczną decyzję podejmuje każdorazowo pracownik imigracyjny przy przekraczaniu granicy Stanów Zjednoczonych. Może on odmówić prawa wjazdu do Stanów Zjednoczonych pomimo posiadanej promesy wizowej. Cała procedura jest czasochłonna, kosztowna i niezbyt przyjemna dla składającego wniosek.

obowiązek szczepień - BRAK

W związku z zagrożeniem zamachami terrorystycznymi w wielu miejscach publicznych nadal obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, polegające przede wszystkim na wprowadzeniu kontroli bagażu i kontroli osobistej mieszkańców i turystów. Dotyczy to głównie lotnisk (krajowych i międzynarodowych) oraz innych miejsc publicznych, takich jak urzędy, stadiony, hale wystawowe, wejścia do wysokich budynków.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

CAPE HATTERAS / North Carolina

CAPE HATTERAS / North Carolina

Płytko

70-90%

Początkujący

Hood River / OREGON

Hood River / OREGON

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

JUPITER / FLORYDA

JUPITER / FLORYDA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG