Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
cały rok
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYWY: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

60 - 70%

APR

60 - 70%

MAY

50 - 60%

JUN

50 - 60%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

20 - 30%

OCT

70 - 80%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Key West szczyci się jednymi z najbardziej stabilnych wiatrów w całym stanie Floryda. Wiatr jest bardzo równy, głównie wieje ze wschodu, południa lub południowego zachodu, co w efekcie daje nam w przewadze side shore, czasami side on shore. Najbardziej popularnym obszarem na Key West jest wybrzeże Smathers Beach. To tutaj w pobliżu ostatniego pomostu na wschodnim krańcu plaży jest mnóstwo miejsca na sprzęt i spokojny start i lądowanie latawca. Dodatkowo na Smathers Beach są dostępne całorocznie łazienki plażowe z których możesz skorzystać! Wyznaczono również obszary do uprawiania kitesurfingu. Tutaj spot jest płytki i płaski. Jeśli lubisz freestyle zdecydowanie ucieszy Cię pływanie na tym spocie.

Poza Smathers Beach, warto byś wybrał się jeszcze do takich kitesurfingowych lokalizacji jak: 

 Islamorada (Whale Harbour)
Najlepsze pływanie jest tu w dni kiedy wieje wiatr wschodni lub północnow schodni. Islamorada to akwen bardzo spokojny, płytki, płaski i często wykorzystywany do szkoleń kitesurfingowych. Wwiekszości miejsc masz czyste, piaskowe dno. Warto poprosić lokalną szkołke kitesurfingu o pomoc w dostaniu się tam, ponieważ najprościej jest to zrobić łodzią.


Key West Flats
Miejsce to nadaje się do kitesurfingu w zasadzie przy wszystkich kierunkach wiatru. Tutaj dostać możesz się tylko za pomocą łodzi. Szerokie płytkie, spokojne wody z pewnością zadowolą wszystkich pasjonatów freestyle. Zachowaj ostrożność podczas poruszania się po płytkich piaskach i podłożach trawiastych, ponieważ jest tu rezerwat ochrony ptaków nadmorskich, więc uważaj by nie zagrozić ich bezpeczeństwu. 

Spot image
Spot image

Key West jest całkowicie otoczony przez wodę ( z każdej ze stron), więc bez względu na kierunek wiejącego wiatru, dostosowanie położenia sprawi, że znajdziesz się w idealnym miejscu we wietrzny dzień. Wody otaczające Key West są doskonałe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kitesurferów. Dla początkujących Key West ma mnóstwo płytkiej wody wzdłuż brzegów, natomiast zaawansowani riderzy mogą surfować na falach i głębszych wodach. Wody są ciepłe i przejrzyste przez cały rok, co czyni je doskonałym miejscem do uprawiania kitesurfingu przez cały rok.

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicy 78 % baptyści 11 %

Strefa czasowa

NOWY JORK : UTC -4 AKTUALNY CZAS

LOS ANGELES : UTC -7 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański USD AKTUALNY KURS  

W Stanach Zjednoczonych praktycznie w każdym miejscu można płacić kartą kredytową. Nie posiadając karty kredytowej nie ma możliwości wypożyczenia samochodu. Karty, które są najczęściej używane to Visa, Master Card, czy American Express. Nie ma problemu z dostępem do bankomatów, są dostępne niemalże na każdym kroku.

110V / 60 Hz
Napięcie 110V, potrzebny jest adapter

Czy w USA jest drogo? Wybierając się na wycieczkę z pewnością musimy nastawić się, że większość zakupów będzie droższa niż w Polsce. Jeśli zamierzacie wyjechać do USA na stałe i tam pracować, to ceny wyglądają zdecydowanie lepiej. Amerykańskie sklepy trochę różnią się od tych znanych nam z Polski czy Europy. Przede wszystkim w Ameryce wszystko jest większe, zaczynając od samochodów, a kończąc na opakowaniach produktów spożywczych.

Obywatele polscy, aby wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych, muszą legitymować się ważną wizą. Jej kategoria musi być adekwatna do deklarowanego celu przyjazdu.

Wizy wydawane są przez konsulaty w Warszawie i Krakowie. Przed zgłoszeniem się do konsulatu należy się zarejestrować. Robi się to drogą elektroniczną.

Rozpatrzenie wniosku wizowego jest płatne (tzw. opłata manipulacyjna w wysokości 160 USD przeliczonego wg kursu ustalonego przez konsulat). Są honorowane przelewy elektroniczne oraz wpłaty gotówkowe poprzez Bank Pocztowy bezpośrednio w banku lub w placówkach pocztowych. W przypadku odmowy udzielenia wizy wniesiona opłata nie jest zwracana.

Otrzymana wiza w formie wklejki do paszportu ze zdjęciem w rzeczywistości jest promesą wizową. Ostateczną decyzję podejmuje każdorazowo pracownik imigracyjny przy przekraczaniu granicy Stanów Zjednoczonych. Może on odmówić prawa wjazdu do Stanów Zjednoczonych pomimo posiadanej promesy wizowej. Cała procedura jest czasochłonna, kosztowna i niezbyt przyjemna dla składającego wniosek.

obowiązek szczepień - BRAK

W związku z zagrożeniem zamachami terrorystycznymi w wielu miejscach publicznych nadal obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, polegające przede wszystkim na wprowadzeniu kontroli bagażu i kontroli osobistej mieszkańców i turystów. Dotyczy to głównie lotnisk (krajowych i międzynarodowych) oraz innych miejsc publicznych, takich jak urzędy, stadiony, hale wystawowe, wejścia do wysokich budynków.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

CAPE HATTERAS / North Carolina

CAPE HATTERAS / North Carolina

Płytko

70-90%

Początkujący

Hood River / OREGON

Hood River / OREGON

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

JUPITER / FLORYDA

JUPITER / FLORYDA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG