Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Duża fala
Średnia wiatrowa
23-30 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Zaawansowany
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Grudzień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

AKTUALNE ZAFALOWANIE: PROGNOZA WAVE

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

70 - 80%

MAR

40 - 50%

APR

30 - 40%

MAY

30 - 40%

JUN

30 - 40%

JUL

30 - 40%

AUG

40 - 50%

SEP

40 - 50%

OCT

50 - 60%

NOV

70 - 80%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

To miejsce jest rajem dla surferów. W rzeczywistości Margater River jest uważane za jedno z najbardziej spójnych miejsc do surfowania na wielkiej fali na naszej planecie. Linia brzegowa wypełniona jest światowej sławy falami i tworzy tym samym jedne z najlepszych spotów surf. To wspaniałe miasto ( oraz region który słynie z winiarni) czyni nieprawdopodobną atmosferę by w pełni się zrelaksować. Kitesurfing w tej okolicy to głównie fale i duże wiatry. Słynny "Main Break" w Prevelly to miejsce, w którym zwykle wybierają się kitesurferzy na swoją sesje. Jest to jednak miejsce przewidziane tylko dla zaawansowanych , ponieważ fale są masywne i nie ma tu miejsca na błędy. Każdy popełniony błąd natomiast, może wyrzucić cię na rafę i skały. Jeśli jesteś zdolnym kitesurferem, wybierz się tutaj, a złapiesz najlepsze fale swojego życia. Spakuj mały latawiec!

Prevelly Park to idealna opcja na przerwę po surfowaniu, ale niestety wieczorami i w nocy niewiele się dzieje. Natomiast jeśli udasz się do głównej części Margaret River z pewnością miło spędzisz czas. Jest tutaj wiele restauracji, w których można skosztować pysznej australijskiej kuchni, zamówić lokalne wino. Często znajdziesz tutaj występy na żywo i duży wybór lokalnych piw. Jest nawet piętrowy autobus, który zabierze Cię do domu w weekendy. Dzięki sklepom surfingowym i kulturze surfingu, która istnieje od lat pięćdziesiątych XX wieku w tym miejscu, jest to australijska scena surfingowa i centrum życia fanów tego sportu. Kitesurfing również zyskuje tutaj na popularności i można kupić sprzęt w okolicy, jeśli potrzebujesz części zamiennych - sprawdź Mr Kite i Sail na lekcje i sprzęt.

Spot image
Spot image

WARTO WIEDZIEC:

Przed opuszczeniem rzeki Margret należy sprawdzić okoliczne plaże i miasta. Gracetown to miasteczko surfingowe oddalone o zaledwie 10 minut. Jest tu mały sklepik i kawiarnia. Na samym końcu znajduje się "North Point", bardzo znana fala opisywana w większości australijskich filmów o surfingu.

 

Sezon kitesurfingu w Australii trwa od września do kwietnia, a szczyt sezonu to grudzień, styczeń i polowa lutego. Wtedy też wiatr z północnego wschodu zwykle wieje z mocą ok 15-20Knts osiągający do 25Knts w środku lata. Te bryzy zwykle charakteryzują się upalnymi dniami, niebieskim niebem i są najlepszymi wiatrami do kitesurfingu. W miesiącach letnich Australia doświadcza również regularnych frontów południowych, które wydają się być zimniejsze i bardziej porywiste z wiatrem  20-30 węzłów, jednak statystyka dniwiatrowych jest dla tego okresu bardzo korzystna (90%). Jeśli planujesz swoją podróż do Margaret River po to żeby złapać najlepsze i największe fale, to pamietaj że najlepszy okres na łapanie fal przypada jesienią (luty,marzec) lub wokresie wczesnej wiosny październik listopad. Wtedy pamiętaj zabrać ze sobą piankę 3,2 mm minimum. 

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicy 25 %, anglikanie 21 %

Strefa czasowa

SYDNEY : UTC 0 AKTUALNY CZAS

waluta : dolar australijski 1 PLN- 0,3 AUD

AKTUALNY KURS 

Płacenie kartą w Australii jest możliwe w sklepach, restauracjach i dużych hotelach. Prawie wszystkie oddziały większych banków posiadają bankomaty. Najczęściej akceptowane są karty: VISA, Diners Club, MasterCard i American Express. Używanie ''''plastikowych pieniędzy'''' może być utrudnione w mniejszych miastach i na mniej zaludnionych terenach Australii Środkowej. 

prąd: 240V / 50 Hz
Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach (kosztuje kilka lub kilkanaście dolarów Australijskich).

Australia do najtańszych miejsc na pewno nie należy. Zmienia się to, gdy zaczyna się tu zarabiać, ale o tym niżej. Stosunkowo tanie produkty można znaleźć w sieciowych sklepach dyskontowych, takich jak Coles czy Woolworths. Przykładowe ceny w dolarach australijskich, gdzie 1 $ to około 3 zł.

●  ryż: 2–3AUD

●  Coca Cola: 4 AUD/ 2 litry

●  kanapka: 3-10 AUD

●  lunch: 8-20 AUD

●  obiad/ kolacja: 15-80 AUD

●  cappuccino: 3 – 6 AUD

●  herbata: 4- 8 AUD

Obywatele polscy jadący do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące muszą posiadać wizę, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza ta jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii. Uzyskanie pozytywnego wyniku aplikacji wizowej uprawnia do wjazdu do Australii. Zalecane jest posiadanie wydruku otrzymanej decyzji podczas podróży do Australii. Paszport musi być ważny na cały okres pobytu w Australii, ale nie mniej niż 6 miesięcy.

obowiązek szczepień - BRAK


Poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki (dotyczy to przede wszystkim osób podróżujących po buszu lub pustyni). Opieka medyczna jest jednak dobrze przygotowana na leczenie skutków ukąszeń. Dostęp do opieki medycznej jest łatwy

Australia jest uważana za bardzo bezpieczny kraj ze stosunkowo niskim wskaźnikiem przestępczości i zazwyczaj turyści mogą być spokojni o swoje bezpieczeństwo. Należy jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i zachować takie same środki ostrożności jak gdzie indziej tzn. na przykład pilnować portfela, dokumentów, nie zostawiać cennych przedmiotów na widoku, a wychodząc późnym wieczorem czy w nocy wybierać dobrze oświetlone miejsca, pełne ludzi i unikać przechodzenia na skróty przez las czy park. Należy też bezwzględnie stosować się do wszystkich zaleceń umieszczonych na tabliczkach ostrzegających przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

PRAIA DE SANTIAGO

PRAIA DE SANTIAGO

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Zaawansowany

Lüderitz

Lüderitz

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Zaawansowany

PONTA PRETA / SAL

PONTA PRETA / SAL

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Zaawansowany

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG