Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Płaska woda / brak fal
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

90 - 100%

MAR

80 - 90%

APR

50 - 60%

MAY

20 - 30%

JUN

20 - 30%

JUL

40 - 50%

AUG

20 - 30%

SEP

0 - 10%

OCT

10 - 20%

NOV

10 - 20%

DEC

40 - 50%

Miejsce

Spot image

Na północ od Riohacha znajduje się plaża Mayapo, miejsce kitesurfingowe z idealnymi warunkami do pierwszych prób wejścia na pokład deski: pska woda, płytki akwen, bardzo mały ruch na wodzie. To tylko 45 minut jazdy samochodem od centrum miasta. Jeśli chcesz się uczyć lub ćwiczyć kitesurfing w Kolumbii, musisz odwiedzić la Guajira- jedno z najlepszych miejsc na latawce w Kolumbii czyli plaża Mayapo. Mayapo znajdują się 25 km od Riohacha. Dzięki położeniu dalej na północ wiatr zwykle zaczyna się 1-2 godziny wcześniej niż w samym Riohacha i przy mniejszych falach. Rozległa, piaszczysta plaża jest idealna na lekcje i do sesji dla bardziej zaawansowanych riderów, ponieważ oferuje ogromną przestrzeń.

Do dyspozycji macie trzy ogromne laguny z ciepłą i płytką wodą. Możecie tu doejcać z pobliskiego majsta wynajętym autem lub możecie się zabrać z jedną z lokalnych szkół które przyjeżdzają tutaj na swoje pływanie i szkolenia kitesurfingowe. Niestety nie ma tu dobrze rozwiniętej infastruktury, więc zabierzcie ze sobą przekąski na cały dzień i zapas wody. Na miejscu znajdziecie prowizoryczne " daszki" i parasole osłaniając od słońca na plaży, ale to koniecluksusów w tym miejscu. 

Spot image
Spot image

Jeśli nie chcesz wracać do Ríohacha samochodem ( bo zapewne tam zatrzymacie się na noc)  to gorąco polecamy Wam zakończenie sesji z downwindem wzdłóż linii brzegowej.. 18-kilometrowy downwind potrwa około 1 godziny i jest odpowiedni dla osób o średnim poziomie zaawansowania - łatwy i optymalny dla tych, którzy nigdy wcześniej nie próbowali. Równy przyjemny wiatr z pewnością umili Wam sesje kitesurfingowa..

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicyzm – 79% , protestantyzm – 1 4%

Strefa czasowa

UTC -5 AKTUALNY CZAS

peso kolumbijskie = 815 COP. AKTUALNY KURS

Jeżeli chodzi o bankomaty, nie mamy powodów do zmartwień. Ich sieć jest bardzo dobrze rozbudowana. Należy jednak zachować szczególną ostrożność i pobierać pieniądze z bankomatów znajdujących się w zamkniętych pomieszczeniach nie bezpośrednio na ulicy. Karty kredytowe: Prawie wszystkie międzynarodowe karty płatnicze i kredytowe są akceptowane w Kolumbii. Możemy zapłacić nimi w sklepach spożywczych, hotelach, galeriach czy ośrodkach wypoczynkowych.

prąd: 110 V i częstotliwości 60 Hz Koniecznie spakuj ze sobą adapter.

Kolumbia jest bardzo przystępna cenowo. Ceny w większości sklepów nie są bardzo wygórowane. Taniej niż w naszym Kraju.

●  Bułka: 800-1 000 COP

●  Chleb: 1 200-3 000 COP

●  Woda 1l: 2 200 COP

●  Empañada (smażony na głębokim oleju pieróg, najczęściej z

mięsem): 1 700 COP

●  Piwo w knajpie: 3000 COP

●  Piwo w sklepie: 1 600-2 500 COP

●  Lemoniada na ulicy: 1 000 COP

●  Owoce w kubeczku: 500-1 000 COP

●  Agua de coco (woda z kokosa): 3 000 COP

●  Arepa de queso/huevo (placek z mąki kukurydzianej z serem lub z

jajkiem): 2 000-3 000 (na lokalnym targu: 1 200) COP

●  Drink w barze: 7 000-8 000 COP

wiza: 0 $
Obywatele RP mogą przebywać na terenie Kolumbii bez wiz. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Republiki Kolumbii zależy od charakteru pobytu i wynosi dla turystów do 90 dni (z możliwością odpłatnego przedłużenia o kolejny okres, do 90 dni )

obowiązek szczepień - BRAK

Kolumbia jest krajem bezpieczniejszym niż większości się wydaje. Wiele lat ciężkiej pracy Kolumbijczyków i wzrastająca świadomość społeczna poprawiają sytuację z roku na rok. Dodatkowo, oprócz edukacji rząd stara się (przynajmniej w centrach miast) utrzymywać spokój siłą, sprawiając, że obok taksówkarzy policjanci to chyba najliczniej reprezentowany. zawód. Zwłaszcza w dużych miastach zobaczycie ich wielu, na każdym skrzyżowaniu, każdej ulicy, czy w każdym parku.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

CABO DE LA VELA

CABO DE LA VELA

Płytko

70-90%

Początkujący

CAMARONES

CAMARONES

Płytko

40-60%

Początkujący

CARTAGENA

CARTAGENA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG