Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / off shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

20 - 30%

FEB

10 - 20%

MAR

0 - 10%

APR

0 - 10%

MAY

20 - 30%

JUN

50 - 60%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

40 - 50%

OCT

10 - 20%

NOV

10 - 20%

DEC

10 - 20%

Miejsce

Spot image

Bali znamy głównie z rajskich spotów surfingowych i wyglątkowo dobrej fali. A jak to jest z kitesurfingiem na wyspie ? Wyspa Bali znana jest jako "wyspa bogów", znajduje się 3,2 km na wschód od Jawy i jest idealna do nauki pływania na kitesurfingu,a to za sprawą bardzo delikatnych równych wiatrów, które tutaj wieją w sezonie. Samo Bali znamy z głównie z pięknych plaż, malowniczych tarasów ryżowych i tropikalnych, zalesionych wzgórz.

Bali jako główne celem podróży surferów do najlepszych spotów wavowych na południowo-wschodnim i południowo-zachodnim, fale tutaj generowane są głównie przez południowe falowanie oceanu, dzięki czemu obszar ten stał się mekką dla świata surferskiego. Natomiast jeśli szukasz fajnego spotu, to koniecznie odwiedź ten najbardziej znany m na Bali: Mertasari Beach w Sanur- na południowym zachodzie wyspy. Sanur oferuje rozległy płaski obszar wody odpowiedni dla wszystkich poziomów nauczania. Jest tu wydzielona strefa dla początkujących i strefą z falą dla zaawansowanych.

Sezon wiatrowy na wyspie trwa od czerwca do września i dysponuje najmocniejszym wiatrem ( niestety tylko w mocy do 16 węzłów). Zdarza się że poza sezonem również idzie tutaj złapać wiatr, ale niestety jest on szkwalisty, bardzo silne i porywiste ponieważ są to wiatry monsunowe. W okolicy Mertasari przybrzeżne rafy koralowe tworzą rozległą, lagunę tzw ‘Baby Reef’ z płaską wodą idealną do nauki. Jeśli jednak miałbyś ochotę złapać fale to możesz udać się za tą linie i świetnie bawić się na wave. Plaża Kite jest główną plażą kitesurfingową na południu Sanur , a obecny tutaj zatoka jest idealnym miejscem dla początkujących. W suchym sezonie (od maja do września) wzdłuż plaży Sanur znajdują się fale, do których można dotrzeć ze wszystkich punktów startowych, oferując szereg warunków do jazdy na falach i skoków oraz płaskiej powierzchni wody i prędkości. Każda lokalizacja oferuje różne siły wiatru i rozmiar fali, aby umożliwić Ci znalezienie idealnych warunków.

Spot image
Spot image

Bali to oszałamiająco piękna wyspa. Tylko 70 x 40 km, wyspa jest łatwa do zwiedzania samochodem, lokalnym bemo lub minibusem. Poza fascynującą kulturą można tu także nurkować, zaliczyć trekking, rafting, wycieczki rowerowe i oczywiście surfowanie oraz kitesurfing. Balijczycy są bardzo przyjaźni, a zwiedzanie miejscowych targów to istna gradka dla fanów podróżowania kulinarnego. Jeśli szukasz atrakcji nocnego życia to koniecznie odwiedź Kuta na zachodnim wybrzeżu ( jest to

"Costa del sol" dla Australijczyków). Na każdym kroku spotkasz tutaj ciekawa i godną polecenia restauracje oraz liczne imprezy do białego rana. Jeśli wolisz zaliczyć wcześniej wspomniany treking, to koniecznie wejdź na wulkan!

Video

Język komunikacyjny

indonezyjski

Obowiązująca religia

muzułmanie – 81 proc.

Strefa czasowa

UTC +8

AKTUALNY CZAS

rupia indonezyjska 1 PLN ~ 4 IDR. AKTUALNY KURS

 

W Indonezji nie ma problemu z dostępem do bankomatów w większych miejscowościach, ale kwota możliwa do wyjęcia jest zwykle ograniczona do 1,5mln rupii (500zł.). Trzeba więc wyjmować kilka razy. Bankomaty są klimatyzowane, więc stanie w nich kilka minut przynosi więcej wytchnienia niż problemów. Na wyspach Gili bankomatów nie ma. Właściciele kantorów zaczepiają często turystów z informacją, ze w bankomatach skończyła się kasa (słyszeliśmy to w Kuta-Lombok i Bangsal). Oczywiście to bujda na resorach. Przez cały pobyt nie korzystaliśmy z kantorów, raz zapłaciliśmy kartą w Carrefourze.

prąd: 220-230 V, 50 Hz
Napięcie w gniazdkach elektrycznych w Indonezji wynosi 220/230 V. Spotykane są różne rodzaje gniazdek sieciowych, dlatego dobrze jest zabrać ze sobą przejściówkę, aby zapewnić sobie więcej możliwości korzystania z urządzeń elektronicznych.

Zakupy w Indonezji warto robić na bazarach i targowiskach. Całkiem przystępne ceny są także w dużych centrach handlowych i marketach. Wszelkie pamiątki najlepiej kupować na bazarach, można tam dostać unikalne rękodzieło, tkaniny, meble po bardzo okazyjnych cenach. Po drobne pamiątki warto zajrzeć do marketów takich jak np. Krishna. Popularnym towarem w Indonezji są maski i sarongi. Podczas robienia zakupów należy się targować.

  • woda mineralna 1,5 l - 3000 IDR;
  • coca-cola puszka 0,3 l - ok. 5000 IDR;
  • sok ze świeżych owoców - ok. 5000 IDR;
  • piwo - ok. 9000 IDR;
  • lokalna whisky 1 l - ok. 20 000 IDR;
  • importowana wódka (np. Smirnoff) 0,7 l - ok. 450 000 IDR; obiad - od 10 000 IDR.
  • piwo - 50-125 I NR

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do Indonezji. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Indonezji dla turystów wynosi do 30 dni i nie podlega przedłużeniu ani zmianie. Lista przejść granicznych, przez które można wjechać i wyjechać z Indonezji w ramach ruchu bezwizowego znajduje się na: TUTAJ 

Należy pamiętać, że przylot lub wylot przez lotnisko, które nie figuruje w podanym wykazie, wiąże się z obowiązkiem wystąpienia o wizę.

Przy wjeździe do Indonezji nie ma żadnego obowiązku okazywania świadectwa szczepień, nikt ich nie sprawdza (wyjątkiem jest szczepienie na żółtą febrę, o ile wjeżdżamy do Indii z kraju, gdzie występuje ta choroba).

Indonezja jest tak obszernym i zróżnicowanym krajem, że ciężko mówić o bezpieczeństwie w niej jako o całości. Generalnie uważa się, że jest krajem stosunkowo bezpiecznym. Należy jednak zachować szczególną ostrożność. Do głównych niebezpieczeństw zalicza się akty drobnej przestępczości, jak kradzieże i rozboje. W niektórych obszarach turyści są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo, w innych mniej. Po zamach terrorystycznych na Bali w 2002 i 2005 r., a także po ostatnich w Dżakarcie, władze zwiększyły środki bezpieczeństwa, aby turyści mogli czuć się bezpiecznie. Jednak wciąż istnieje zagrożenie terroryzmem, z uwagi na działające na terenie Azji Południowo- Wschodniej fundamentalistyczne ugrupowania islamskie.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Leki na zatrucia pokarmowe

adapter

Podobne lokalizacje

Mertasari Beach/ BALI

Mertasari Beach/ BALI

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

Lhoknga Beach

Lhoknga Beach

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

Jeneponto/Sulawesi

Jeneponto/Sulawesi

Płytko

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG