Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
19-26 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Wrzesień, Październik, listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYTWY: aktualna tabela pływów

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

60 - 70%

APR

60 - 70%

MAY

60 - 70%

JUN

60 - 70%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Punta Rasa to rezerwat przyrody na wybrzeżu Atlantyku, który znajduje się na południowym krańcu Zatoki Samboromb i północnego krańca Przylądka San Antonio na Partido. Znajduje się 320 km od stolicy. Jest to dobrze znane miejsce do nauk kitesurfingu, ponieważ panują tu odpowiednie warunki by bezpiecznie nauczyć się tego sportu. Punta Rasa jest komfortowymmiejscem do uprawiania kitesurfingu przede wszystkim ze względu na płytką, płaską wodę. Zwykle możecie spotkać tutaj z równym wiatrem na poziomie do 25 węzłów. Do swojej dyspozycji macie szerokie plaże półwyspu z drobnym piaskiem, magicznym krajobrazem i otwartym morzem (dla tych którzy wolą pobawić się na fali). Jest to jedno z najlepszych miejsce do uprawiania kitesurfingu w okolicach Buenos Aires.

Niestety jnie spotkasz tutaj lazurowej wody. Na całym spocie akwen ma kolor brązowo-brunatny, co nie wygląda szczególnie zachęcająco, ale przyciaga on kitesurferów z całego Świata za sprawą mocnych i równych wiatrów. Zabarwienie wody nie wynika na całe szczęście z zanieczyszczeń a zgliniastego dna dla całego akwenu. Tutaj z pewnością każdy z Was znajdzie dla siebie miejsce do pływania. Niestety nie ma tu bazy noclegowej- najbliższa znajduje się w miasteczku ok 5km od spotu San Clemente. Plaża ta też jest często zamiennie nazywana plażą Robbiego Naisha, z racji sprzyjających warunków kitesurfingowych.

Spot image
Spot image

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicyzm (90% mieszkańców)

Strefa czasowa

UTC -3 AKTUALNY CZAS

peso argentyńskie (ARS) 1 PLN= 5,5 peso

AKTUALNY KURS

Walutę można swobodnie wymieniać we wszystkich punktach bez ograniczeń: banki, kantory, lotniska, niektóre sklepy. Odradza się wymiany waluty w innych miejsca lub u postronnych osób, ponieważ bardzo łatwo dostać fałszywe pieniądze. Dla własnej wygody zaleca się podróżowanie z walutą dolara amerykańskiego. W większości sklepów można płacić polskimi kartami płatniczymi lub kredytowymi (przy płaceniu kartami należy okazać dość często ważny paszport).

prąd: 220V.
( Wtyczki takie jak w Polsce lub potrójne płaskie z uziemieniem (można kupić adapter w każdym sklepie)

Sklepy są w głównej mierze dobrze zaopatrzone, ceny podobne do europejskich , należy jednak wziąć poprawkę na ciąglę szalejącą na terenie Argentyny inflację ( która w ciągu jednego roku waha się nawet na poziomie do 40% )

●  Woda 2l – 11-25 pesos

●  Coca-cola 2l – 59 pesos

●  Piwo 1,2l – 30-35 pesos

●  Wino – 30-50 pesos

●  Lunch – 120 – 600 pesos

●  Dania z karty w knajpach – od 150 pesos

●  Dania z grilla (asado) – od 150-400 pesos

●  Piwo w knajpie 1l – 60-100 pesos

wiza: 0 $
Obywateli polskich udających się do Argentyny na okres do 90 dni nie obowiązują wizy. Przy przekraczaniu granicy wjeżdżający może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu

obowiązek szczepień - BRAK
Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna, średni koszt wizyty prywatnej wynosi ok. 40 USD.

Argentyna jest stosunkowo bezpiecznym krajem. Głównie (nie wszystkie oczywiście) niebezpieczeństwa, jakie na nas czyhają to kieszonkowcy w autobusach miejskich i długodystansowych oraz rabusie, których głównym celem są plecaki i walizki podróżnych na dworach. Warto mieć oczy dookoła głowy, kierować się zdrowym rozsądkiem, ale też nie popadać ze skrajności w skrajność.

Jedna z bardzo ważnych rzeczy i to z dwóch powodów. Pierwszy, oczywisty: gdy zgubimy oryginalne dokumenty (lub zostaną nam ukradzione) łatwiej będzie załatwiać wszelkie formalności, w tym najważniejsze – otrzymanie nowych dokumentów. Drugi aspekt dotyczy zapobiegania pierwszej sytuacji. Zostawiając dokumenty w mieszkaniu/hostelu (oczywiście w schowku/sejfie) minimalizujemy prawdopodobieństwo, że zostaną skradzione lub że je zgubimy. 

 

WARTO WIEDZIEĆ: Argentyna leży obecnie na jednym z głównych szlaków przemytu narkotyków do Europy dlatego na lotniskach przeprowadzane są skrupulatne kontrole bagażu. Za handel i przemyt narkotyków wymierza się karę pozbawienia wolności, bez możliwości zawieszenia wykonania kary. Należy bezwzględnie wystrzegać się przyjmowania przesyłek lub toreb od obcych osób.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Buty neoprenowe

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

Podobne lokalizacje

Dina Huapi / RIO NEGRO

Dina Huapi / RIO NEGRO

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Średni

PINAMAR

PINAMAR

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

PUNTA RASA

PUNTA RASA

Płytko

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG