Informacje

Plaża
kamienista
Wysokość fali
Duża fala
Średnia wiatrowa
20knt-40knt
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
Głęboko
Spot proponowany dla
Zaawansowany
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek, <17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Luty - Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: TABELA PŁYWÓW

PROGNOZA FALOWA: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

20 - 30%

FEB

60 - 70%

MAR

70 - 80%

APR

90 - 100%

MAY

80 - 90%

JUN

40 - 50%

JUL

40 - 50%

AUG

60 - 70%

SEP

70 - 80%

OCT

90 - 100%

NOV

90 - 100%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Punta San Carlos została zodkryta przez pionierów windsurfingu na początku lat 80. i jest popularna w bractwie surfingu i windsurfingu od prawie 40 lat. Udajesz się tam, aby surfować na najlepszych falach. To miejsce jest najbardziej znane glównie ze swoich z długich fal i niezawodnych stałych wiatrów morskich przez cały rok. Kiedy mówimy o „najlepszych miejscach do uprawiania wave kitesurfingu na świecie”, Punta San Carlos zdecydowanie ma na to duży wpływ i plasuje się na bardzo wysokim miejscu. Punta San Carlos leży w północnej części Kaliforni Dolnej nad Oceanem Spokojnym. Najbliższym lokalnym miastem, do którego nadal można dojechać drogą, jest El Rosario, około 450 kilometrów na południe od USA. Sam kitespot jest dostępny tylko przez wyboistą jazdę po polnej drodze, więc będziesz potrzebować 4 × 4, aby dotrzeć do tego miejsca.

W Punta San Carlos znajduje się ośrodek kempingowy tylko dla gości Solo Sports. Jedyny ośrodek kempingowy w okolicy. Obóz został założony już w 1987 roku, oferując wszystko w jednym, all inclusive wakacje w sportach wodnych. Punta San Carlos oferuje idealne warunki do uprawiania kitesurfingu przez cały rok, ale najlepiej przyjechać na sezon kitesurfingu, który rozpoczyna się od lutego i trwa do końca listopada. Wiatr termiczny jest dość silny i stały o tej porze roku, szczególnie w miesiącach wiosennych.

Od marca do października to 20-25 dni w miesiącu, wiejąc ponad 20 węzłów. Od marca do maja wiatr może osiągać od 25 do 40 węzłów, a od czerwca do sierpnia wieje średnia prędkość 25-35 węzłów. Od września do listopada zmniejsza się nieco do około 18 do 25 węzłów.

Spot image
Spot image

Rano wiatr jest zwykle łagodniejszy, co stwarza niesamowite warunki do surfowania i wiosłowania na stojąco. Po południu staje się silniejszy i nadal wieje w nocy. Jego konsystencja jest po prostu niesamowita. Najlepsze fale pojawiają się w miesiącach wiosennych, ale nawet przez całe lato to miejsce oferuje doskonałą zabawę dla surferów. Większość fal tutaj pochodzi z fal ziemi, są to fale średniej wielkości, sięgające od 1 do około 3 metrów. Idealny kąt pęcznienia pochodzi z południowego zachodu.

Upewnij się, że przyjechałeś do Punta San Carlos dobrze przygotowanego zarówno na zimno, jak i na ciepłe dni. W końcu to pustynia, a wieczorami temperatury mogą znacznie spaść. Najzimniejsze miesiące to marzec, kwiecień i maj, w temperaturach od 13 do 21 stopni Celsjusza w dzień i od 10 do 16 stopni w nocy. Woda ma około 13 - 16 stopni, więc pełny kombinezon jest całkiem dobrym pomysłem. Zaczyna się rozgrzewać w czerwcu i lipcu, a temperatura wody i powietrza rośnie. Od sierpnia do października są najcieplejszymi miesiącami z temperaturą wody około 20+ stopni Celsjusza.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicy 90 %

Strefa czasowa

UTC - 5 AKTUALNY CZAS

meksykańskie peso 1 PLN = 5,5 MXN AKTUALNY KURS

W Meksyku funkcjonującą walutą jest meksykańskie peso, w zasadzie na każdym kroku ( zwłaszcza w ośrodkach turystycznych ) z łatwością znajdziesz kantor lub bank w którym będziesz mógł swobodnie wymienić pieniądze. Niestety w im bardziej turystycznym miejscu będziesz wymieniał swoją gotówkę, tym przelicznik będzie mniej korzystny. Bankomaty są ogólnodostępne na każdym kroku, niemniej za transakcję pobierana jest prowizja od 30 do 50 pesos. Może być również problem z wypłatą z lokalnych bankomatów. Kartą również można płacić w większości popularnych kurortów. Wbrew powszechnej opinii najlepszy kurs wymiany walut jest w kantorach na lotnisku w mieście Meksyk

prąd: 120V/60Hz  koniecznie zapakuj adapter!

●  Posiłek w lokalnej knajpce: od 60 pesos od osoby

●  Posiłek w restauracji: od 100 pesos od osoby

●  Obiad od sprzedawcy na ulicy – 40-100 pesos.

●  Butelka coca-coli w szklanej butelce – ok. 15 pesos.

●  Butelka wody w sklepie – 10-20 pesos.

●  Puszka piwa w sklepie – ok. 15 pesos

●  Piwo w barze – 10-15 peso

●  Taco–5–6peso

●  Śniadanie dla 2 osób – 120 peso

wiza 0 PLN
Obywatele Polscy nie mają obowiązku wizowego. Przekraczając granicę meksykańską należy wypełnić formularz migracyjny, na podstawie którego dostaje się wizę turystyczną na sześć miesięcy (FMT). Można tę wizę przedłużać kilkukrotnie. Wjeżdżając do Meksyku należy również wypełnić deklarację celną (rozdawaną w samolocie) o nie-przewożeniu broni, jedzenia, lekarstw. Europejczyków raczej nie rewidują na granicy i można przewieźć parę artykułów spożywczych.

 obowiązek szczepień - BRAK Brak szczepień obowiązkowych.

Meksyk to dość bezpieczny kraj. Ludzie spacerując wieczorami po ulicach, na głównych placach miejskich wszyscy jedzą lody, a w knajpach słychać gwar. Sytuacje niebezpiecznej lub niepewne bardzo rzadko się zdarzają. Oczywiście warto zachowywać zasady bezpieczeństwa, które stosuje się podczas każdej podróży: nie szukać problemów, nie włóczyć się po nocy w niepewnych dzielnicach i pilnować swoich rzeczy.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

Podobne lokalizacje

PRAIA DE SANTIAGO

PRAIA DE SANTIAGO

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Zaawansowany

Lüderitz

Lüderitz

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Zaawansowany

PONTA PRETA / SAL

PONTA PRETA / SAL

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Zaawansowany

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG