Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
Płytko, Miejscami głęboko
Spot proponowany dla
Początkujący
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

60 - 70%

MAR

10 - 20%

APR

10 - 20%

MAY

30 - 40%

JUN

60 - 70%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

20 - 30%

NOV

20 - 30%

DEC

20 - 30%

Miejsce

Spot image

Wyspa Bora Bora położona 280 km na północny-zachód od Tahiti wyspa, nazywana jest często „Perłą Pacyfiku”, co idealnie oddaje jej niezwykłe piękno. Turkusowa laguna z różnorodną i wielobarwną fauną sprzyja nurkowaniu, wycieczkom łodziami i innym sportom wodnym. Białe, piaszczyste plaże są idealnym miejscem na wypoczynek. Podczas II wojny światowej wojska amerykańskie posiadały tu swoje bazy lotnicze, jednak po zakończeniu wojny wielu żołnierzy, urzeczonych pięknem wyspy, nie chciało powrócić do domu. Swoją światową reputację Bora-Bora zawdzięcza także licznym artystom, malarzom i pisarzom, którzy szukali tu spokoju i wytchnienia.

Na Bora Bora są dwa sezony: letni i zimowy. Może to zabrzmi dziwnie, ale lato polinezyjskie trwa od listopada do kwietnia. Jest pora deszczowa (lub jak inni wolą nazwać "pora mokra"). W tym okresie jest pochmurnie prawie codziennie, a burze są krótkie, silne i nieprzewidywalne. Zimą (czyli tzw. "porą sucha") temperatura jest o kilka stopni niższa, a deszcz jest rzadki. Istnieje również bardzo niskie ryzyko burz. Dlatego też najlepiej wybrać się tutaj w okresie suchym : s tyczeń-luty, lipiec-wrzesień

Jeśli masz plany, aby odwiedzić wyspę, przygotuj się na niezliczone godziny na desce. Tutaj w zasadzie w każdym miejscu możesz uprawiać kitesurfing, ponieważ otaczać cię będzie cudowna laguna na atolu. Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem, czy początkującym, kitesurfing w ciepłych wodach laguny Bora Bora będzie niesamowitą zabawą. Początkujący może popracować nad opanowaniem deski i latawca w tym samym czasie, podczas gdy osoby doświadczone odbędą cudowną sesję na Matira Beach, gdzie zwykle można znaleźć idealne warunki do uprawiania kitesurfingu i dwie lokalne szkoły kitesurfingu. Czas zimowy na Bora Bora to czas, kiedy wieją najlepsze wiatry. Dzięki temu powietrze jest bardziej orzeźwiające, a wilgotność powietrza niższa. Jeśli przyjeżdżasz w zimowe miesiące, dobrze żebyś wziął ze sobą kurtkę przeciwdeszczową.

Spot image
Spot image

Spot przy Matira Beach nigdy nie jest zatłoczony, woda płytka głównie przy brzegu lub na dalszych łachach. Jeśłi chcesz odkryć wyspę pod kątem niezliczonej ilości miejsc w których kitesurfing jest tu najlepszy, warto byś wybrał się z lokalną szkołą na całodniowe wypady w koło atola. Warto napomnieć, że Bora Bora rozpieszcza nas nie tylko idealnym spotem po horyzont. Tutaj na wyspie nie ma również żadnych niebezpiecznych zwierząt lądowych- nie istnieją w tym tropikalnym raju węże, pająki itd. Jedynym innym niebezpieczeństwem które czeka na ciebie tuż za rogiem może być jedynie kokos spadający z drzewa ;-)

 

WAŻNE - z racji przynależności Polinezji Francuskiej do obszaru Francji możliwa jest podróż z dowodem osobistym !

Video

Język komunikacyjny

tahitański i francuski,

Obowiązująca religia

chrześcijanie 45%, Anglikanie 10%

Strefa czasowa

UTC -10 AKTUALNY CZAS

1PLN = 26 XFP AKTUALNY KURS

 

Oficjalną jednostką monetarną obowiązującą na Bora Bora jest frank polinezyjski CFP, oznaczony międzynarodowym skrótem XPF. W powszechnym użyciu jest także euro.

110 lub 220 volt (60Hz)- w zależności od wyspy
Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach.

Polinezja francuska to zdecydowanie nie jest miejsce dla osób które chcą zaoszczędzić na wyjeździe, lub spędzić budżetowo swoje wakacje. Już sam lot kosztuje majątek, a pobyt i utrzymanie to często kolejne tyle, albo i więcej. Najdroższe wyspy to Moorea, Rangiroa a także Bora Bora. Dla przykładu, dwudaniowy obiad lub kolacja dla dwóch osób w hotelu kosztuje 70 – 80 euro. Do tego jakaś woda czy piwo i już robi się stówka! Dzieje się tak dlatego, że turystyka całkowicie opanowała to miejsce. Ceny w supermarketach też nie zachęcają do kupna. Litrowa woda za 2 euro, kanapki za 3 euro czy masło za tę samą cenę-to typowo europejskie stawki nieadekwatne do tamtejszych zarobków.

Osoby legitymujące się polskim paszportem, odwiedzający Polinezję nie potrzebują wizy.. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Polinezji Francuskiej jest paszport bądź dowód osobisty (starego i nowego wzoru). Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. Przed wyjazdem należy się upewnić, że paszport jest ważny minimum 3 miesiące ponad planowany okres pobytu.

obowiązek szczepień - BRAK
Polinezja Francuska, czyli i jej wyspy odznaczają się wysokim standardem dbałości o zdrowie. Na wysokim poziomie jest medycyna oraz obsługa stomatologiczna. Nie są wymagane szczepienia z wyjątkiem osób przyjeżdżających z terenów skażonych (należy wówczas skontaktować się z biurem podróży lub z linią lotniczą danego państwa).

Bardzo bezpiecznie. NIe odnotowuje się kradzieży ani rabunków. Większośćresortów posiada swoją dodatkową (na bardzo wysokim poziomie ochronę )

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

adapter

Podobne lokalizacje

BORA BORA

BORA BORA

Płytko, Miejscami głęboko

70-90%

Początkujący

Hitimahana / THAITI

Hitimahana / THAITI

płytka laguna + głęboko za laguną

70-90%

Początkujący

MOOREA

MOOREA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG