Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

60 - 70%

MAR

10 - 20%

APR

10 - 20%

MAY

30 - 40%

JUN

60 - 70%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

20 - 30%

NOV

20 - 30%

DEC

20 - 30%

Miejsce

Spot image

Moorea to wulkaniczna wyspa w kształcie trójzębu. Położona zaledwie 17 km od Tahiti. Ze względu na otaczającą ją rafę koralową wyspa jest doskonałym miejscem na uprawianie różnorodnych sportów wodnych w szczególności kitesurfingu i surfingu. Białe, piaszczyste plaże przyciągają wielu turystów. W pobliży wyspy można spotkać delfiny, a w okresie od lipca do października również wieloryby ze swymi młodymi, które podpływają w okolice rafy. Na wyspie znajduje się 8 szczytów (najwyższy 1207 m), położonych wśród zieleni i tropikalnej przyrody, która zachęca do wycieczek w głąb wyspy.

 

W północno-wschodniej części wyspy położona jest miejscowość Maharepa – świetne miejsce zarówno do kitesurfingu, jak i błogiego leniuchowania na plaży.Na wyspie masz do wyboru kilka kultowych spotów, a rozmiar wyspy z pewnością ułatwi Ci odkrycie każdego z nich w czasie Twojego pobytu, bo tutaj wszędzie jst blisko.

Haapiti - WAVE

Na zachodnim wybrzeżu znajduje się jedna z najbardziej znanych wysp rafowych. Jest ona doskonale znana wszystkim miłośnikom surfingu i (wave)kite surferów na całym świecie. Około 10 minut spacerem od Marks znajduje się też wspaniała loża w Haapiti. To miejsce idealne na wiatr o kierunku SE, a wysokość fal jest możliwa do opanowania głównie dla bardziej zaawansowanych h ( od 2 do 2,5 m). To miejsce zdecydowanie nie jest miejscem w którym powinien pojawiać się zawodnik początkujący. Panujące tutaj warunki odpowiednie są tylko dla zaawansowanych na fali, którzy mieli doświadczenie w podobnych warunkach, ze względu na silne wiatry minowe, głębokość wody i niespokojne warunki.

 

Temae- FLAT

Ostatnim ulubionym miejscem kitesurferów jest Temae, biała piaszczysta plaża, położona na wschodnim wybrzeżu, 5 minut na południe od promu i 2 km na północ od lotniska, znów piękna, czysta laguna. Najlepszymi kierunkami wiatru w tym miejscu będzie SE lub E.

Spot image
Spot image

Les Tipaniers - FLAT

Jeśli podróżujesz po północno-zachodniej stronie wyspy,powinieneś koniecznie odwiedzić nadmorski kurort Les Tipaniers, który jest Mekką kitesurfingu po płaskiej wodzie w Moorea. Jest mniej korali, dzięki czemu możesz poruszać się po krystalicznie czystych wodach i małej rafie o długości 1-3 m, a ponieważ woda tutaj pracuje jedynie do wysokości 50 cm w czasie cyklu, nie musisz się martwić o czasy pływów. W tym miejscu jest także mnóstwo fajnych rzeczy do zrobienia czekając na pojawienie się wiatru. Z tego miejsca możesz wypłynąć kajakiem na prawo od plaży 500m od brzegu i spotkać niesamowite rekiny rafowe. Na lewo od plaży znajduje się wyspa o nazwie Fareone, wokół której można pływać kajakiem lub na kajcie- możesz znaleźć tu również wspaniałe miejsca do nurkowania i miejsca do opalania się z dala od głównej wyspy oraz małą kawiarnię dla tych, którzy potrzebują odpocząć między sesjami. Najlepszym kierunkiem wiatru w tym rejonie będzie północ Wschodni, Wschodni Północny Wschód

 

Video

Język komunikacyjny

tahitański i francuski

Obowiązująca religia

chrześcijanie 45%, Anglikanie 10%

Strefa czasowa

UTC -10 AKTUALNY CZAS

1PLN = 26 XFP AKTUALNY KURS

 

Oficjalną jednostką monetarną obowiązującą na Bora Bora jest frank polinezyjski CFP, oznaczony międzynarodowym skrótem XPF. W powszechnym użyciu jest także euro.

110 lub 220 volt (60Hz)- w zależności od wyspy
Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach.

Polinezja francuska to zdecydowanie nie jest miejsce dla osób które chcą zaoszczędzić na wyjeździe, lub spędzić budżetowo swoje wakacje. Już sam lot kosztuje majątek, a pobyt i utrzymanie to często kolejne tyle, albo i więcej. Najdroższe wyspy to Moorea, Rangiroa a także Bora Bora. Dla przykładu, dwudaniowy obiad lub kolacja dla dwóch osób w hotelu kosztuje 70 – 80 euro. Do tego jakaś woda czy piwo i już robi się stówka! Dzieje się tak dlatego, że turystyka całkowicie opanowała to miejsce. Ceny w supermarketach też nie zachęcają do kupna. Litrowa woda za 2 euro, kanapki za 3 euro czy masło za tę samą cenę-to typowo europejskie stawki nieadekwatne do tamtejszych zarobków.

Osoby legitymujące się polskim paszportem, odwiedzający Polinezję nie potrzebują wizy.. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Polinezji Francuskiej jest paszport bądź dowód osobisty (starego i nowego wzoru). Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. Przed wyjazdem należy się upewnić, że paszport jest ważny minimum 3 miesiące ponad planowany okres pobytu.

obowiązek szczepień - BRAK
Polinezja Francuska, czyli i jej wyspy odznaczają się wysokim standardem dbałości o zdrowie. Na wysokim poziomie jest medycyna oraz obsługa stomatologiczna. Nie są wymagane szczepienia z wyjątkiem osób przyjeżdżających z terenów skażonych (należy wówczas skontaktować się z biurem podróży lub z linią lotniczą danego państwa).

Bardzo bezpiecznie. NIe odnotowuje się kradzieży ani rabunków. Większośćresortów posiada swoją dodatkową (na bardzo wysokim poziomie ochronę )

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

BORA BORA

BORA BORA

Płytko, Miejscami głęboko

70-90%

Początkujący

Hitimahana / THAITI

Hitimahana / THAITI

płytka laguna + głęboko za laguną

70-90%

Początkujący

MOOREA

MOOREA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG