Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
płaska laguna + duża fala za rafą
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
płytka laguna + głęboko za laguną
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

60 - 70%

MAR

10 - 20%

APR

10 - 20%

MAY

30 - 40%

JUN

60 - 70%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

20 - 30%

NOV

20 - 30%

DEC

20 - 30%

Miejsce

Spot image

Polinezja Francuska to mały tropikalny raj na środku Oceanu Spokojnego (6000 km na wschód od Australii). Archipelag składa się z wielu wysp, ale są tam głównie 2 sprawdzone miejsca do uprawiania kitesurfingu: Tahiti i Moorea. Tahiti to największa i najbardziej zaludniona wyspa Polinezji Francuskiej. Powstała z połączenia dwóch, obecnie wygasłych wulkanów – Tahiti Nui i Tahiti Iti, które oddziela jedynie wąski przesmyk. Wyspa otoczona jest przepiękną laguną, zaś wybrzeże pokryte jest czarnym, wulkanicznym piaskiem. Tahiti to nie tylko raj dla miłośników plażowania, ale także amatorów sportów wodnych czyli kitesurfingu.

 Tahiti ma nam wieje do zaoferowania, również jeżeli chodzi o możliwość wyboru miejsc pod kątem kitesurfingu. Jednym z nich jest plaża Hitimahana. Zlokalizowana w połudiowo-wschodniej części wyspy, osłonięta rafą i wysepką Motu 'Au, dzięki czemu dostarcza amatorą kitesurfingu płaską wodę ( maksymalnie fala wiatrowa). Charakterystycznym dla tego miejsca jest czarny piasek wulkaniczny, na brzegu masz szeroką plaże na której możesz przygotować swój sprzęt oraz dogodny parking w zasięgu parku kroków. Do dyspozycji masz lokalną szkołę kitesurfingu, bary i dobrze rozwiniętą baze noclegową. Zdecydowanie nie powinniście narzekać: tutaj w każdym miejscu możesz odpalić swój latawiec, próżno czekając na tłok na wodzie. Znajdziesz tutaj głównie płaską wodę, ale jeśli tylko wypłyniesz za rafę uraczysz jazdeą na fali. Płytka woda tylko od brzegu.

Spot image
Spot image

Polinezja Francuska to wspaniałe miejsce do kitesurfingu na nieco większym latawcu (rzadko można go uruchomić małe kajty, ale może się zdarzyć) w idyllicznych warunkach. To śmietanka dla tych, którzy chcą połączyć kitesurfing i rejs surfingowy, wzdłuż kilku niesamowicie pięknych brzegów. Jeśli chcesz zacząć odkrywać możliwości kietesurfongowe tego miejsca,warto byś sorzystał z ofert lokalnych szkoł, które dowoża swoich klientów łodziami na inne spoty. Niedaleko Hitimahana ( dwa kilometry na pólnocny-zachód) masz jeszcze jedną lagunę kiteuringową. Plage de la Pointe Venus, to osłonięty rafą mały piaskowy półwysep, który również przyciąga kitesufingową brać. Możesz się tam dostać samochodem lub drogąwodną na kajcie. Masz tu dużo przestrzeni do przygotowania latawca lub do zrobienia sobie przerwy po pływaniu. Podonie jak w Hitimahana, masz tu do dyspozycji bary, restauracje oraz bazę noclegową.

Video

Język komunikacyjny

tahitański i francuski

Obowiązująca religia

chrześcijanie 45%, Anglikanie 10%

Strefa czasowa

UTC -10 AKTUALNY CZAS

1PLN = 26 XFP AKTUALNY KURS

 

Oficjalną jednostką monetarną obowiązującą na Bora Bora jest frank polinezyjski CFP, oznaczony międzynarodowym skrótem XPF. W powszechnym użyciu jest także euro.

110 lub 220 volt (60Hz)- w zależności od wyspy
Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach.

Polinezja francuska to zdecydowanie nie jest miejsce dla osób które chcą zaoszczędzić na wyjeździe, lub spędzić budżetowo swoje wakacje. Już sam lot kosztuje majątek, a pobyt i utrzymanie to często kolejne tyle, albo i więcej. Najdroższe wyspy to Moorea, Rangiroa a także Bora Bora. Dla przykładu, dwudaniowy obiad lub kolacja dla dwóch osób w hotelu kosztuje 70 – 80 euro. Do tego jakaś woda czy piwo i już robi się stówka! Dzieje się tak dlatego, że turystyka całkowicie opanowała to miejsce. Ceny w supermarketach też nie zachęcają do kupna. Litrowa woda za 2 euro, kanapki za 3 euro czy masło za tę samą cenę-to typowo europejskie stawki nieadekwatne do tamtejszych zarobków.

Osoby legitymujące się polskim paszportem, odwiedzający Polinezję nie potrzebują wizy.. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Polinezji Francuskiej jest paszport bądź dowód osobisty (starego i nowego wzoru). Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. Przed wyjazdem należy się upewnić, że paszport jest ważny minimum 3 miesiące ponad planowany okres pobytu.

obowiązek szczepień - BRAK
Polinezja Francuska, czyli i jej wyspy odznaczają się wysokim standardem dbałości o zdrowie. Na wysokim poziomie jest medycyna oraz obsługa stomatologiczna. Nie są wymagane szczepienia z wyjątkiem osób przyjeżdżających z terenów skażonych (należy wówczas skontaktować się z biurem podróży lub z linią lotniczą danego państwa).

Bardzo bezpiecznie. NIe odnotowuje się kradzieży ani rabunków. Większośćresortów posiada swoją dodatkową (na bardzo wysokim poziomie ochronę )

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

Podobne lokalizacje

BORA BORA

BORA BORA

Płytko, Miejscami głęboko

70-90%

Początkujący

Hitimahana / THAITI

Hitimahana / THAITI

płytka laguna + głęboko za laguną

70-90%

Początkujący

MOOREA

MOOREA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG