Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Listopad, Grudzień , Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

90 - 100%

MAR

90 - 100%

APR

60 - 70%

MAY

60 - 70%

JUN

60 - 70%

JUL

60 - 70%

AUG

70 - 80%

SEP

70 - 80%

OCT

80 - 90%

NOV

90 - 100%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Wyspa Boracay jest zdecydowanie najpopularniejszym celem podróży w całych Filipinach. Ta niewielka wyspa ( zaledwie ok 7km kilometrów długości ) podbija serca turystów z całego świata. Wszystko to za sprawą świetnie rozwiniętej bazy noclegowej, bogatej ofercie życia nocnego, bajecznych widoków, śnieżnobiałych plaż, ale przede wszystkim ze względu na warunki do uprawiania kitesurfingu. Ponieważ sama wyspa jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w kraju, ogólna infrastruktura jest tutaj doskonała. Podczas swoich kitesurfingowych wakacji na wyspie możesz wybierać spośród wielu szkół wzdłuż znanej plaży Bulabog, oferując wszystko, czego tylko możesz potrzebować i jeszcze więcej. Na rajskich plażach wyspy przez cały sezon wieje północny wiatr wchodzący do zatoki Bulabog Beach czyniąc ja atrakcyjnym, płaskim splotem z wiatrem typu onshore/side onshore.

Plaża Bulabog

Plaża Bulabog zlokalizowana jest we wschodniej części wyspy i jest najbardziej popularnym spotem na całym Boracay, przyciągając tym samym kitesurferów z całego świata. Od listopada do kwietnia ta ponad dwukilometrowa plaża oferuje Wam wiatr o mocy między 15-25 węzłów oraz dni w których rozwiewa się nawet do 30 węzłów. Dzięki rafie koralowej zlokalizowanej kilkaset metrów od plaży macie tu do dyspozycji naprawde dużych rozmiarów lagunę z niemalże stale płaską powierzchnią wody i brakiem fal. Cały akwen jest umownie podzielony na trzy strefy z których dwie pierwsze przeznaczone są dla początkujących, jak i zaawansowanych oraz trzecia przeznaczoną tylko dla kitesurferów, którzy są zaawansowani i nie mają najmniejszego problemu z pływaniem na wiatr.

Miejsce to jest wybitnie malownicze, a spot stosunkowo wietrzy. Niestety występuje tutaj kilka zagrożeń, które mogą zestresować zwłaszcza tych słabo pływających. O ile woda pozostaje tutaj płytka i ciepła przez cały sezon, a komfort pływania jest fantastyczny, tak niestety przypływy sprawiają, że plaża się kurczy lub znika całkowicie. W takiej sytuacji osoby mało doświadczone mają bardzo duże trudności z bezpiecznym lądowaniem latawca ( przy wietrze onshore), zwłaszcza że w pobliżu brzegu rosną wysokie palmy i przechodzi linia wysokiego napięcia. Jeżeli brakuje Ci doświadczenia, bacznie pilnuj pływów, by nie wylądować swojego latawca na drzewach lub przewodach elektrycznych.

Warto dodać, że Bulabog Beach pomimo swojej reputacji ( jednego z najlepszych spotów kitesurfingowych na świecie) jest bardzo zatłoczona i stosunkowo brudna. Jeśli chcesz spokojnie wypocząć, z dala od hałasu i tłoku na wodzie, to z pewnością nie jest miejsce w które powinieneś się udać na swój urlop. Natomiast, jeśli jesteś żądny super imprez do białego rana oraz fantastycznego międzynarodowego klimatu surf na spocie na tropikalnej wyspie, koniecznie przyjedź i odwiedź to miejsce ;)

Spot image
Spot image

White-Beach

Słynna na całym świecie Biała Plaża na Boracay, to otoczona lśniąco białym piaskiem i krystalicznie czystą, błękitną wodą najbardziej popularna turystycznie plaża wyspy. O ile jest bezustannie zatłoczona, przez setki plażujących turystów z całego świata, tak w czasie tropikalnych sztormów przeradza się ona w kitesurfingowy raj. W miesiącach od czerwca do października centra kitesurfingu rozstawiają swoje namioty w różnych punktach na 4,5-kilometrowej plaży, aby szkolić oraz pływać przy 15-25 węzłach wiatru przywianego przez południowo-zachodni monsun. W czasach, kiedy południowy wiatr dociera do wyspu początkujący mają idealne warunki do nauki na krystalicznie lazurowym morzu. Ten sezon wiatrowy następuje wtedy, kiedy cały kraj jest pod wpływem kolejnych tajfunów pory deszczowej. Statystyki wiatrowe i prawdopodobieństwo wiatru w tym czasie jest dużo niższe niż w sezonie grudzień-marzec, ale jeśli przyjechałeś w tym okresie może a nóż uda Ci się zaliczyć udane sesje kitesurfingowe.

Jedno jest jednak pewne: na wyspie Boracay nie można się nudzi. Nawet w bezwietrzne dni, kitesurferzy będą mieli pełne ręce roboty z niezliczoną ilością atrakcji oferowanych przez wyspę. Jeśli tylko znajdziesz czas możesz opłynąć wyspę tradycyjną łódką, urządzić sobie wake za motorówką, nurkować, zaliczyć spływy kajakowe, pograć w siatkówkę plażową, pograć w golfa lub imprezować do białego rana.

Video

Język komunikacyjny

filipiński , angielski

Obowiązująca religia

katolicy – 82,9 proc., protestanci – 5,4 proc., muzułmanie – 4,6 proc.

Strefa czasowa

UTC +8

AKTUALNY CZAS

peso filipińskie AKTUALNY KURS

Na Filipinach obowiązuje peso filipińskie (PHP), które dalej dzieli się na 100 centavos. W większych miastach nie ma problemu z płatnością kartami (akceptowane są główne karty, np. Mastercard, Visa) oraz wypłatami z bankomatów. Na mniejszych wyspach i w małych miasteczkach najlepiej mieć gotówkę.

Jeżeli z jakichś względów nie chcecie wypłacać pieniędzy w bankomatach czy płacić kartą, najlepiej wziąć ze sobą dolary amerykańskie, które najłatwiej wymienić na miejscu – w lokalnym banku lub kantorze. Dobrze też mieć ze sobą trochę peso filipińskich na start – w dużych miastach w Polsce są kantory, które je posiadają.

prąd: 230 V, 50 Hz
Na Filipinach gniazdka elektryczne są dokładnie takie same jak w USA, dlatego dobrze mieć ze sobą adapter.

Filipiny jak każdy inny kraj azjatycki to mieszkanka cen w zależności od luksusów z jakich zamierzamy skorzystać. Natomiast ogólnie rzecz ujmując ceny w dużych miastach są zbliżone do naszych, natomiast poza dużymi ośrodkami miejskimi można zakupić artykuły spożywcze dużo taniej. Podobnie jest z noclegami, w zależności od lokalizacji na jaką się zdecydujemy taką cenę zapłacimy. Faktem jednak jest, że Twój wymarzony urlop na Filipinach przy rozsądnym planowaniu kosztów może być naprawdę tani. Poniżej przykładowe ceny produktów spożywczych:

●  świeży sok z owoców (kubek): 70-130 php

●  coca-cola 1l: 40 php

●  butelka wody mineralnej 1l: 30-50 php

●  wypieki: ok. 6 ph za 1 sztukę w piekarni

●  piwo San Miguel: 40 php (0,3l)

●  mango 1kg: 100 php

●  rum 0,375: 55 PHP!! :)

●  coca-cola 1l: 40 PHP

●  danie obiadowe – 200-250 peso

●  deser – 100-120 peso

Jeżeli Wasz pobyt przekracza 30 dni lub nie jest turystyczny, musicie się ubiegać o wizę, która umożliwia pobyt w celach turystycznych do 59 dni.
O wizę można ubiegać się w Ambasadzie Filipin w Warszawie przy ul. Stanisława Lentza 11. Należy wypełnić formularz i dodać załączniki takie jak paszport, zdjęcie (jak do dowodu czy paszportu), bilety do i z Filipin, rezerwacje noclegów oraz opłatę 120 zł.

obowiązek szczepień / brak

Na terenie Filipin jest brak zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe. W niektórych regionach jest ryzyko zachorowania na malarię (np. część wyspy Palawan, południowe Mindanao, Olangapo na wyspie Luzon czy Tawi Tawi). Jeżeli wybierzecie Boracay czy Cebu, możecie być spokojni – tam takiego zagrożenia nie ma.

Filipińczycy zwłaszcza w dużych ośrodkach turystycznych są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów. NIestety w stolicy kraju z roku na rok odnotowuje się wzrost liczby rabunków. Jak informują polskie urzędy konsularne nie zaleca się zawierania znajomości z przygodnie poznanymi osobami. Odradza się również przyjmowania poczęstunku od nowo poznanych osób, ponieważ znane są przypadki, kiedy podawano turyście środki nasenne, aby go okraść. W trakcie podróży po Filipinach należy wykazać się zdrowym rozsądkiem. W porze wieczornej, a tym bardziej nocą, nie zaleca się poruszania poza rejonem głównych dzielnic- dotyczy to głównie Manili. Odradza się wypuszczanie do miejsc zamieszkanych przez biedotę. Ze względu na fakt, że miały tu miejsca porwania cudzoziemców dla okupu zaleca się poruszanie się po miastach taksówkami hotelowymi. Na terenie Republiki Filipin trzeba również uważać na kieszonkowców oraz drobnych złodziei.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

BORACAY

BORACAY

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Początkujący

SECO ISLAND

SECO ISLAND

Płytko

70-90%

Początkujący

Capusan Beach / CUYO ISLAND

Capusan Beach / CUYO ISLAND

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG