Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore, On shore, Off shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Listopad, Grudzień , Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

90 - 100%

MAR

90 - 100%

APR

60 - 70%

MAY

60 - 70%

JUN

60 - 70%

JUL

60 - 70%

AUG

70 - 80%

SEP

70 - 80%

OCT

80 - 90%

NOV

90 - 100%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Filipiny to kraj składający się z ponad 7000 wysp ! Rajskie plaże nad czystym morzem z cudowną rafą koralową, tarasy ryżowe, Wzgórza Czekoladowe - to tylko niektóre z turystycznych atrakcji tego państwa. O jego urokach jednak przekonało się wciąż niewielu. Filipiny to kraj nie zniszczony turystyką masową, który zauroczy każdego pięknem swojej przyrody, serdecznością ludzi, bezludnymi plażami oraz barwnymi festiwalami. Jedną z wysp która jest idealnym dowodem na ciągle istniejący nieodkryty raj jest Seco Island !

Maleńka wyspa Seco, a w zasadzie łacha piachu to ląd o długości zaledwie 400m. Ponieważ na wyspie jest tylko piękny biały piasek i kilka rzadkich gatunków roślin, to w zasadzie jedynymi odwiedzającymi wyspę są rybacy, którzy zwykle suszą swoje ryby na niezakłóconej niczym plażach. Płytkie, przejrzyste, ciepłe wody morza, są tutaj niebywale płaskie i płytkie, więc trudno wyobrazić sobie lepszy ‘prywatny raj’ na sesję kitesurfingową. Wysepka ta zlokalizowana jest ok. 4 godziny drogi łodzią z Boracay, ale podróż jest absolutnie warta poświęconego czasu. Będziesz miał tutaj do dyspozycji bardzo równy, mocny wiatr i dużo przestrzeni na wodzie- tylko dla siebie! Na wyspie co prawda nie ma żadnej infrastruktury oraz drzew które chroniłby przed słońcem, ale warto się tu wybrać i zostać na noc np. pod namiotem ze znajomymi i uraczyć się najbardziej gwieździstym niebem jakie kiedykolwiek widziałeś.

Spot image
Spot image

Ta mała wyspa w kształcie łokcia ma drobnoziarnisty biały piasek i błękitne wody. Nie daj się zwieść idyllicznemu i malowniczemu wyglądowi, ponieważ wyspa ta jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą uprawiać kitesurfing. Niezależnie od tego, czy jest to spokojny dzień wylegiwania się na plaży i pływania wpław, czy też zastrzyk adrenaliny podczas kitesurfingu wrto tutaj zajrzeć. Seco Island to miejsce które koniecznie trzeba odwiedzić ze sprzętem kitesurfingowym.  

 

Wybierając się na wyspę należy pamiętać o zabraniu dostatecznej ilości zapasów wody pitnej oraz jedzenia, ponieważ nie znajdziesz tutaj niczego poza śnieżnobiałym piaskiem i kilkoma krzewami. 

Video

Język komunikacyjny

filipiński , angielski

Obowiązująca religia

katolicy – 82,9 proc., protestanci – 5,4 proc., muzułmanie – 4,6 proc.

Strefa czasowa

UTC +8

AKTUALNY CZAS

peso filipińskie AKTUALNY KURS

Na Filipinach obowiązuje peso filipińskie (PHP), które dalej dzieli się na 100 centavos. W większych miastach nie ma problemu z płatnością kartami (akceptowane są główne karty, np. Mastercard, Visa) oraz wypłatami z bankomatów. Na mniejszych wyspach i w małych miasteczkach najlepiej mieć gotówkę.

Jeżeli z jakichś względów nie chcecie wypłacać pieniędzy w bankomatach czy płacić kartą, najlepiej wziąć ze sobą dolary amerykańskie, które najłatwiej wymienić na miejscu – w lokalnym banku lub kantorze. Dobrze też mieć ze sobą trochę peso filipińskich na start – w dużych miastach w Polsce są kantory, które je posiadają.

prąd: 230 V, 50 Hz
Na Filipinach gniazdka elektryczne są dokładnie takie same jak w USA, dlatego dobrze mieć ze sobą adapter.

Filipiny jak każdy inny kraj azjatycki to mieszkanka cen w zależności od luksusów z jakich zamierzamy skorzystać. Natomiast ogólnie rzecz ujmując ceny w dużych miastach są zbliżone do naszych, natomiast poza dużymi ośrodkami miejskimi można zakupić artykuły spożywcze dużo taniej. Podobnie jest z noclegami, w zależności od lokalizacji na jaką się zdecydujemy taką cenę zapłacimy. Faktem jednak jest, że Twój wymarzony urlop na Filipinach przy rozsądnym planowaniu kosztów może być naprawdę tani. Poniżej przykładowe ceny produktów spożywczych:

●  świeży sok z owoców (kubek): 70-130 php

●  coca-cola 1l: 40 php

●  butelka wody mineralnej 1l: 30-50 php

●  wypieki: ok. 6 ph za 1 sztukę w piekarni

●  piwo San Miguel: 40 php (0,3l)

●  mango 1kg: 100 php

●  rum 0,375: 55 PHP!! :)

●  coca-cola 1l: 40 PHP

●  danie obiadowe – 200-250 peso

●  deser – 100-120 peso

Jeżeli Wasz pobyt przekracza 30 dni lub nie jest turystyczny, musicie się ubiegać o wizę, która umożliwia pobyt w celach turystycznych do 59 dni. O wizę można ubiegać się w Ambasadzie Filipin w Warszawie przy ul. Stanisława Lentza 11. Należy wypełnić formularz i dodać załączniki takie jak paszport, zdjęcie (jak do dowodu czy paszportu), bilety do i z Filipin, rezerwacje noclegów oraz opłatę 120 zł.

obowiązek szczepień / brak

Na terenie Filipin jest brak zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe. W niektórych regionach jest ryzyko zachorowania na malarię (np. część wyspy Palawan, południowe Mindanao, Olangapo na wyspie Luzon czy Tawi Tawi). Jeżeli wybierzecie Boracay czy Cebu, możecie być spokojni – tam takiego zagrożenia nie ma.

Filipińczycy zwłaszcza w dużych ośrodkach turystycznych są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów. NIestety w stolicy kraju z roku na rok odnotowuje się wzrost liczby rabunków. Jak informują polskie urzędy konsularne nie zaleca się zawierania znajomości z przygodnie poznanymi osobami. Odradza się również przyjmowania poczęstunku od nowo poznanych osób, ponieważ znane są przypadki, kiedy podawano turyście środki nasenne, aby go okraść. W trakcie podróży po Filipinach należy wykazać się zdrowym rozsądkiem. W porze wieczornej, a tym bardziej nocą, nie zaleca się poruszania poza rejonem głównych dzielnic- dotyczy to głównie Manili. Odradza się wypuszczanie do miejsc zamieszkanych przez biedotę. Ze względu na fakt, że miały tu miejsca porwania cudzoziemców dla okupu zaleca się poruszanie się po miastach taksówkami hotelowymi. Na terenie Republiki Filipin trzeba również uważać na kieszonkowców oraz drobnych złodziei.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

BORACAY

BORACAY

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Początkujący

SECO ISLAND

SECO ISLAND

Płytko

70-90%

Początkujący

Capusan Beach / CUYO ISLAND

Capusan Beach / CUYO ISLAND

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG