Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
23-30 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Wrzesień, Październik, Listopad, Grudzień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

PŁYWY: aktualna tabela pływów

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

60 - 70%

MAR

60 - 70%

APR

60 - 70%

MAY

80 - 90%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

90 - 100%

OCT

90 - 100%

NOV

90 - 100%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Cauipe to kultowy spot światowych pro riderów. Ten zwykle średnich rozmiarów akwen (w zależności od obfitości poprzedzającej pory deszczowej ) przyciąga tu każdego sezonu setki amatorów oraz zawodników z całego Świata. Owiana wielką sławą laguna, to idealne miejsce na Twoje pływanie freestyle. Zlokalizowana zaraz przy miejscowości Cubmbuco, zagwarantuje Ci moc atrakcji. To tutaj trenują najlepsi. Można tu spędzić fantastyczny czas. Płaska płytka woda, mocny równy wiatr. Nacieszyć oko treningami najlepszych oraz podszkolić swoją technikę.

Laguna Cauipe jest oddalona zaledwie 15 km od centrum Cumbuco oraz 15 metrów od morza, otoczona drobnym czystym piaskiem oraz chałupami z patyka oferującymi posiłki i chłodne napoje. Aby dotrzeć do laguny Cauipe, musisz podróżować pojazdami terenowymi ( typu buggy) plażą z Cumbuco w kierunku północnym ok. trzech kilometrów. W przypadku braku pojazdu terenowego można jechać polną drogą.W tym miejscu bardzo często odbywają się również zawody we freestyle. Wiąże się to z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz gości zagranicznych. Ci którzy lubują się w tym stylu z pewnością będą pod wrażeniem poziomu zawodników.

Spot image
Spot image

Ilość wody w lagunie Cauipe jest zmienna względem sezonów, w zależności od intensywności sezonu deszczowegoj. Jest jednak każdego roku obecna ku uciesze wszystkich kitesurferów. Wszyscy wielcy mistrzowie freestyle kitesurfingu spotykają się w Cauipe żeby ternować na idealnych warunkach wiatrowych, szczególnie w okresie od października do grudnia, warto tu przyjechać zeby popływać lub poptrzeć na czołówkę światową. W godzinach około popołudniowych laguna jest bardzo zatłoczona, jeśli chcesz cieszyć się nią w samotności i zrelaksować siępolecamy przyjechac tutaj we wczesnych godzinach porannych, temperatura będzie niec niższa a wiatr tak samo satysfakcjonujący jak popołudniu. Jeśli chcesz skończyć swoją dzienna sesję na Caupie downwindem, to dobrym pomysłem jest spłynięcie wzdłuż linii brzegowej popołudniową porą. Jeśli będziesz na tyle zmęczony, że downwind Cię nie przekona, zawsze możesz wynająć swoje buggy i wrócić ze spotu tym jakże charakterystycznym pojazdem plażowym.

Video

Język komunikacyjny

portugalski w brazylijskiej odmianie

Obowiązująca religia

chrześcijanie 63%, protestanci 25%, spirytualiści 2,0%

Strefa czasowa

UTC -3AKTUALNY CZAS

real brazylijski (BRL) 1 PLN= 1 real AKTUALNY KURS

 

Walutą w Brazylii jest real (BRL). Obecnie kurs reala jest porównywalny z kursem złotego. Najlepiej zabrać na wymianę dolary amerykańskie. Kantory nazywają się cambios, znajdziecie je prawie wszędzie tam, gdzie docierają turyści. Warto sprawdzać kurs przed dokonaniem transakcji, gdyż nawet kantory sąsiadujące ze sobą mogą stosować różne przeliczniki albo dodatkowe opłaty. Jeśli będziecie wymieniać dużą sumę, możecie zostać poproszeni o pokazanie paszportu do autoryzacji transakcji. W Brazylii działają karty płatnicze, zarówno Visa jak i Mastercard. W miejscach turystycznych płatność kartą jest powszechna, a bankomaty gęsto rozmieszczone. Przy płatności kartą sprzedawca może zapytać, czy karta jest kredytowa czy debetowa.

prąd: 220V / 110 V
Napięcie elektryczne różni się w różnych regionach Brazylii i wynosi 110V w stanach północnych oraz 220V w stanach centralnych i południowych. Wybierając się do Brazylii ze swoim sprzętem elektronicznym powinniśmy zabrać ze sobą adapter, chociaż z reguły nasze nasze wtyczki zazwyczaj pasują do lokalnych gniazdek.

Sklepy są w głównej mierze dobrze zaopatrzone, ceny podobne do europejskich Ceny w Brazylii są mniej więcej zbliżone do cen w Polsce, od kawy po noclegi.

●  Butelka wody w supermarkecie – ok. 1,5 R$

●  Mały sok (200 ml) – 1R$, duży sok (1 litr) – ok. 3,5 R$

●  Sok ze świeżych owoców w tzw. lanchonete – 1-5 R$

●  Przekąski (salgados) w lanchonete – 0,50-3 R$

●  Mała kawa (cafezinho) – 1-2 R$

wiza: 0 $
Polacy nie potrzebują wizy. Po wylądowaniu do kraju imigration wstawia nad pieczątkę do paszportu i o nic nie pyta. Co więcej, na większych lotniskach są specjalne bramki dla brasileiros i pozostałych podróżujących np. Europejczyków, tak więc ruch jest dość płynny. Nie ma żadnych opłat wjazdowych i wyjazdowych. Dostaje się tylko w paszport specjalną kartę turysty, której lepiej nie zgubić, gdyż należy ją zwrócić przy wylocie.

obowiązek szczepień - BRAK
Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna, średni koszt wizyty prywatnej wynosi ok. 40 USD.

Brazylia jest stosunkowo bezpiecznym krajem, zwłaszcza w rejonach wybrzeża. Trzeb jednak być czujnym, ponieważ zdażają się tuczęste kradzieże kieszonkowe. W Brazylii obowiązkowo trzeba mieć przy sobie dokument ze zdjęciem – teoretycznie. W praktyce turystom wystarczy ksero paszportu, a dokument lepiej schować do sejfu w hotelu. Przy sobie lepiej mieć niewiele gotówki, schowanej w kilku miejscach. Niektórzy czują się pewniej mając pasek ze skrytką – z kieszenią wszytą w wewnętrznej części, albo saszetkę na dokumenty do zawieszenia na szyi, pod ubraniem. Płacąc kartą nie traćmy jej z oczu, nie pozwalajmy na przykład zabrać jej na zaplecze pod żadnym pretekstem. Sfotografowanie karty z kodem CVV jest o wiele łatwiejsze niż wytłumaczenie w banku, że padliśmy ofiarą banalnej kradzieży.

uwaga : ZŁODZIEJE ! Wybierając się na wyjazdy kitesurfingowe w tym kierunku Świata miej na uwadze, że będziesz narażony na kieszonkowców i innych złodziei lubujących się w kradzieżach na plaży. Pilnuj swoich rzeczy oraz sprzętu kitesurfingowego bardziej niż zwykle, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

ATINS

ATINS

Płytko

70-90%

Początkujący

CAUIPE / CUMBUCO

CAUIPE / CUMBUCO

Płytko

70-90%

Początkujący

CUMBUCO

CUMBUCO

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG