Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
maj-październik
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

70 - 80%

MAY

80 - 90%

JUN

80 - 90%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

60 - 70%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Hamdeok to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych plaż na wyspie Jeju i uważana za najbardziej malowniczą. To miejsce wciąż jeszcze pełne jest legend i nie do końca rozwikłanych tajemnic. Ze względu na wieloletnią izolację wyspy, tutejsza kultura i język różnią się znacząco od części kontynentalnej.

 

Sam spot to przede wszystkim zmaragdowa woda, ładny piaszczysty teren, mnóstwo restauracji i kawiarni z najsłynniejszą kawiarnią Delmoondo na czele, ale przede wszystkim dużo miejsca na rozłożenie swojego sprzętu ;) Hamdeok to fantastyczne miejsce dla całej rodziny - masz duży teren piknikowy, odkrytą (bezpłatną) siłownię, tor do biegania, siatkówkę, mały park dla dzieci, ale przede wszystkim całkiem równy wiatr. Spot ten jest świetnie zlokalizowany, będąc w samym centrum życia nadmorskiego miasteczka. Baza noclegowa świetnie rozwinięta, duży wybór w różnych standardach zakwaterowania. Jeśli chcesz połączyć kitesurfing ze zwiedzaniem wyspy to to miejsce stanowi świetną baze wypadową.

SPOT: Plaże Hamdeok możemy podzielić przede wszystkim na trzy podstawowe części o różnym poziomie trudności:

 

● Lewa strona (zachodnia) w tej części spotu masz do dyspozycji najszerszy obszar z dużą plażą (około 500 m przy odpływie , 50 m przy przypływie). Co prawda jest tu kilka okazjonalnych skał po prawej stronie, ale łatwo je ominąć, co najważniejsze dno jest piaszczystych. Jest to idealne miejsce dla osób początkujących ponieważ woda jest przeważnie płaska w ciągu pierwszych 500 metrów od brzegu.

● Prawa (środkowa). Tutaj masz do dyspozycji duży, piaszczysty obszar do przygotowywania sprzętu, ale węższe wejście do wody (około 100 metrów szerokości), więc zazwyczaj ta część plaży jest dedykowana dla tych już lepiej radzących sobie z kitesurfingiem. Czasami zdarza się że wiatr bywa tu nieco porywisty,zwłaszcza przy wejściu do wody, ale kilka metrów od plaży już się wyrównuje. Zwykle można spotkać tutaj większe fale podczas przypływu i mniejsze podczas odpływu. Po obu stronach plaży znajdują się dość duże kamienie, ale podobnie jak we wcześniej opisywanej plaży dno jest czyste i można pływać bez butów neoprenowych.

Spot image
Spot image

● Najdalej w prawo (przy wejściu na szczyt Seoubong): W tym miejscu znajdziesz mała lagunkę z regularnymi falami, gdzie można cieszyć się odrobiną prywatności. Zwykle pływa tu mniej osób gdyż wiatr który tutaj wchodzi zazwyczaj jest dość mocno szkwalisty.

 

Spot ten jest jednym z najlepszych w okolicy, niestety musisz wiedzieć że w okresie wysokiego sezonu letniego ( czerwiec-sierpień) plaże bywają mocno przepełnione, a w wodzie bawi się sporo dzieci, więc jeśli jesteś niedoświadczonym kitesurferem lepiej jednak wybrać czas przed lub zaraz po najwyższym sezonie.

Video

Język komunikacyjny

korański

Obowiązująca religia

ateizm 56% , protestantyzm 19%

Strefa czasowa

UTC +9

AKTUALNY CZAS

południowokoreański won 1 PLN ~ 300 KRW AKTUALNY KURS

Pieniądze można bez problemu wymienić na lotnisku, w banku lub w kantorach w mieście. Nie należy się obawiać żadnych prób oszustwa. Bankomaty są niezwykle powszechne, nie tylko w najbardziej zurbanizowanych częściach kraju, ale również w mniejszych prowincjach. Nie powinniśmy mieć żadnych problemów z ich zlokalizowaniem.Niezależnie od tego czy znajdujemy się w sklepie spożywczym, w kinie, czy też płacimy za pokój w hotelu, w większości miejsc będziemy mogli skorzystać z kart kredytowych. Sytuacja wygląda praktycznie tak samo jak w naszym kraju.

/ .prąd: 220 V 60 Hz /

W Korei Południowej występują wtyczki typu C, C-2 oraz F, czyli standardowe z dwoma bolcami (różnią się tylko brakiem lub rodzajem uziemienia) takie, jakie mamy w Polsce. Prąd to 220 V; 60 Hz. Jadąc do Korei nie potrzebujemy żadnych adapterów czy przejściówek i wszystkie nasze elektroniczne gadżety będziemy mogli spokojnie naładować

Korea Południowa niestety nie należy do tanich krajów. Ceny produktów spożywczych oraz transportu są często wyższe niż w większości europejskich miast.

●  streetfood : corn dog (2500-4000 KRW)

●  streetfood naleśnik 3000 KRW

●  chipsy 1500-3000 KRW

●  ciastka 1000-5000 KRW

●  czekolada 1500 KRW

●  pączek: 1000 KRW

●  wino 0,5l: 3600 KRW

/. wiza - brak do 90 dni / 0 PLN

Obywatele Polski przy wjeździe na terytorium Korei otrzymują wizę turystyczną ważną przez 90 dni. Do otrzymania takiej wizy wystarczy okazanie ważnego paszportu i karty przekroczenia granicy (można ją otrzymać w samolocie lub pobrać przed stanowiskami odpraw na lotnisku). Przed upływem terminu ważności wizy należy opuścić terytorium Korei. Nie ma możliwości przedłużenia ważności wizy turystycznej na terytorium Korei.

Przed podróżą do Kataru nie trzeba wykonywać żadnych szczepień. W kraju tym nie występuje bowiem zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Ważne jednak, by zachować ostrożność, a więc pić wodę jedynie z pewnych źródeł (najlepiej przegotowaną lub mineralną), przestrzegać zasad higieny osobistej, unikać nadmiernej ekspozycji na słońce itp

Korea Południowa to kraj, który w wielu przypadkach może okazać się nie tylko o wiele bezpieczniejszy dla ludzi, ale jednocześnie zdecydowanie przychylniej patrzący na obcokrajowców. Koreańczyków cechuje nie tylko gościnność, ale również chęć niesienia pomocy przyjezdnym gościom praktycznie na każdym kroku.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

Sinyang / JEJU

Sinyang / JEJU

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

HAMDEOK / JEJU

HAMDEOK / JEJU

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jinha Beach

Jinha Beach

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG