Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
maj-październik

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

70 - 80%

MAY

80 - 90%

JUN

80 - 90%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

60 - 70%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Wyspa Jeju znana również jako „Wyspa bogów”, od wielu lat jest popularnym miejscem wypoczynku dla Koreańczyków i obcokrajowców. Pozostaje również najlepszym miejscem dla koreańskich nowożeńców ;) Władze Korei próbowały już wielokrotnie promować wyspę na rynku turystycznym jako „Hawaje Korei”,niestety jednak ani klimatycznie, ani geograficznie niewiele Jeju ma podobieństwa do Hawajów :) Natomiast w związku z rozwojem turystyki w tym regionie wyspa Jeju oferuje turystom szeroki zakres atrakcji, między innymi piękne plaże z możliwością uprawiania kitesurfingu.

Spot w Sinyang to piękna szeroka plaża znajdujący się przy półwyspie otoczonym piaszczystymi brzegami. Masz tu do dyspozycji przeważnie tylko płaską wodę ( dodatkowo płytką w czasie odpływu i najniższego stanu morza ). Można śmiało powiedzieć, że Sinyang to jedno z najbardziej przystępnych miejsc na wyspie dla początkujących . Piaszczysta plaża, płaska woda, na brzegu wiatr i szeroki obszar do startowania i lądowania latawca sprawiają, że miejsce jest bardzo łatwe na wszystkich poziomach Twoich umiejętności..

Spot image
Spot image

Najlepiej wybrać się tutaj na wodę w połowie cyklu pływów, wtedy woda sięga do pasa a tafla wody zupełnie płaska. Dodatkowo warto dodać, że obecne tu dno należy do czystych i piaszczystych. Co prawda po bokach plaży widać skały wulkaniczne, ale dotyczy to tylko i wyłącznie brzegu ( w czasie przypływu lepiej trzymać się od nich z daleka! )

Z racji tego że plaża znajduje się w miejscowości turystycznej w sezonie letnim (lipiec - sierpień) wodowanie i lądowanie latawców odbywa się po prawej stronie laguny, ze względu na plażowiczów. Dodatkowym plusem tego miejsca jest fakt, że możesz skorzystać tutaj z usług instruktorów lokalnej szkoły mówiących w języku polskim.

Video

Język komunikacyjny

korański

Obowiązująca religia

ateizm 56% , protestantyzm 19%

Strefa czasowa

UTC +9

AKTUALNY CZAS

południowokoreański won 1 PLN ~ 300 KRW AKTUALNY KURS

Pieniądze można bez problemu wymienić na lotnisku, w banku lub w kantorach w mieście. Nie należy się obawiać żadnych prób oszustwa. Bankomaty są niezwykle powszechne, nie tylko w najbardziej zurbanizowanych częściach kraju, ale również w mniejszych prowincjach. Nie powinniśmy mieć żadnych problemów z ich zlokalizowaniem.Niezależnie od tego czy znajdujemy się w sklepie spożywczym, w kinie, czy też płacimy za pokój w hotelu, w większości miejsc będziemy mogli skorzystać z kart kredytowych. Sytuacja wygląda praktycznie tak samo jak w naszym kraju.

/ .prąd: 220 V 60 Hz /

W Korei Południowej występują wtyczki typu C, C-2 oraz F, czyli standardowe z dwoma bolcami (różnią się tylko brakiem lub rodzajem uziemienia) takie, jakie mamy w Polsce. Prąd to 220 V; 60 Hz. Jadąc do Korei nie potrzebujemy żadnych adapterów czy przejściówek i wszystkie nasze elektroniczne gadżety będziemy mogli spokojnie naładować

Korea Południowa niestety nie należy do tanich krajów. Ceny produktów spożywczych oraz transportu są często wyższe niż w większości europejskich miast.

●  streetfood : corn dog (2500-4000 KRW)

●  streetfood naleśnik 3000 KRW

●  chipsy 1500-3000 KRW

●  ciastka 1000-5000 KRW

●  czekolada 1500 KRW

●  pączek: 1000 KRW

●  wino 0,5l: 3600 KRW

/. wiza - brak do 90 dni / 0 PLN

Obywatele Polski przy wjeździe na terytorium Korei otrzymują wizę turystyczną ważną przez 90 dni. Do otrzymania takiej wizy wystarczy okazanie ważnego paszportu i karty przekroczenia granicy (można ją otrzymać w samolocie lub pobrać przed stanowiskami odpraw na lotnisku). Przed upływem terminu ważności wizy należy opuścić terytorium Korei. Nie ma możliwości przedłużenia ważności wizy turystycznej na terytorium Korei.

Przed podróżą do Kataru nie trzeba wykonywać żadnych szczepień. W kraju tym nie występuje bowiem zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Ważne jednak, by zachować ostrożność, a więc pić wodę jedynie z pewnych źródeł (najlepiej przegotowaną lub mineralną), przestrzegać zasad higieny osobistej, unikać nadmiernej ekspozycji na słońce itp

Korea Południowa to kraj, który w wielu przypadkach może okazać się nie tylko o wiele bezpieczniejszy dla ludzi, ale jednocześnie zdecydowanie przychylniej patrzący na obcokrajowców. Koreańczyków cechuje nie tylko gościnność, ale również chęć niesienia pomocy przyjezdnym gościom praktycznie na każdym kroku.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

Sinyang / JEJU

Sinyang / JEJU

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

HAMDEOK / JEJU

HAMDEOK / JEJU

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jinha Beach

Jinha Beach

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG