Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

50 - 60%

FEB

50 - 60%

MAR

50 - 60%

APR

50 - 60%

MAY

60 - 70%

JUN

70 - 80%

JUL

70 - 80%

AUG

70 - 80%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

50 - 60%

DEC

50 - 60%

Miejsce

Spot image

Plaża Jinha znajduje się 242 km na południowy wschód od Ulsan i jest małym kawałkiem letniego raju o długości trochę ponad 1 km. Jak większość plaż wzdłuż Namhae (Morze Południowe), wody Jinha są płytkie, ciepłe i spokojne, co czyni je idealnym miejscem do pływania. Głęboki zapach okolicznych sosen miesza się z morską bryzą oceanu i nadaje plaży kameralną atmosferę pomimo jej stosunkowo dużych rozmiarów.

Piaszczyste szerokie plaże to zdecydowany atut tego miejsca. Dzięki takiemu ukształtowaniu terenu masz bardzo dużo miejsca na przygotowanie swojego sprzętu przed zejściem do wody, bez obawy o tłok (północna część spotu ). Sam spot to szeroka otwarta zatoka. W czasie odpływu masz tu do dyspozycji niemal idealną płaską płytką wodę- jeśli lubisz freestele , natomiast w czasie przypływu pojawiają się tutaj bardzo równe długie fale na których można się nieźle pobawić. Jeśli masz chęć i ochotę, warto spróbować swoich sił na surfingu. Co warto wiedzieć o tym miejscu to fakt że południowa częśćplaży słynie z rozgrywanych tu zawodów windsurfingowych PWA. To małe niepozorne miasteczko staje się na kilka dni światową stolicą windsurfingu goszcząc najlepszych zawodników.

Spot image
Spot image

Video

Język komunikacyjny

korański

Obowiązująca religia

ateizm 56% , protestantyzm 19%

Strefa czasowa

UTC +9

AKTUALNY CZAS

południowokoreański won 1 PLN ~ 300 KRW AKTUALNY KURS

Pieniądze można bez problemu wymienić na lotnisku, w banku lub w kantorach w mieście. Nie należy się obawiać żadnych prób oszustwa. Bankomaty są niezwykle powszechne, nie tylko w najbardziej zurbanizowanych częściach kraju, ale również w mniejszych prowincjach. Nie powinniśmy mieć żadnych problemów z ich zlokalizowaniem.Niezależnie od tego czy znajdujemy się w sklepie spożywczym, w kinie, czy też płacimy za pokój w hotelu, w większości miejsc będziemy mogli skorzystać z kart kredytowych. Sytuacja wygląda praktycznie tak samo jak w naszym kraju.

/ .prąd: 220 V 60 Hz /

W Korei Południowej występują wtyczki typu C, C-2 oraz F, czyli standardowe z dwoma bolcami (różnią się tylko brakiem lub rodzajem uziemienia) takie, jakie mamy w Polsce. Prąd to 220 V; 60 Hz. Jadąc do Korei nie potrzebujemy żadnych adapterów czy przejściówek i wszystkie nasze elektroniczne gadżety będziemy mogli spokojnie naładować

Korea Południowa niestety nie należy do tanich krajów. Ceny produktów spożywczych oraz transportu są często wyższe niż w większości europejskich miast.

●  streetfood : corn dog (2500-4000 KRW)

●  streetfood naleśnik 3000 KRW

●  chipsy 1500-3000 KRW

●  ciastka 1000-5000 KRW

●  czekolada 1500 KRW

●  pączek: 1000 KRW

●  wino 0,5l: 3600 KRW

/. wiza - brak do 90 dni / 0 PLN

Obywatele Polski przy wjeździe na terytorium Korei otrzymują wizę turystyczną ważną przez 90 dni. Do otrzymania takiej wizy wystarczy okazanie ważnego paszportu i karty przekroczenia granicy (można ją otrzymać w samolocie lub pobrać przed stanowiskami odpraw na lotnisku). Przed upływem terminu ważności wizy należy opuścić terytorium Korei. Nie ma możliwości przedłużenia ważności wizy turystycznej na terytorium Korei.

Przed podróżą do Kataru nie trzeba wykonywać żadnych szczepień. W kraju tym nie występuje bowiem zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Ważne jednak, by zachować ostrożność, a więc pić wodę jedynie z pewnych źródeł (najlepiej przegotowaną lub mineralną), przestrzegać zasad higieny osobistej, unikać nadmiernej ekspozycji na słońce itp

Korea Południowa to kraj, który w wielu przypadkach może okazać się nie tylko o wiele bezpieczniejszy dla ludzi, ale jednocześnie zdecydowanie przychylniej patrzący na obcokrajowców. Koreańczyków cechuje nie tylko gościnność, ale również chęć niesienia pomocy przyjezdnym gościom praktycznie na każdym kroku.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

pianka neoprenowa 3.2 mm

Podobne lokalizacje

Sinyang / JEJU

Sinyang / JEJU

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

HAMDEOK / JEJU

HAMDEOK / JEJU

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jinha Beach

Jinha Beach

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG