Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
Umiarkowany
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

80 - 90%

MAY

30 - 40%

JUN

30 - 40%

JUL

30 - 40%

AUG

10 - 20%

SEP

10 - 20%

OCT

40 - 50%

NOV

40 - 50%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Wyspa Holbox to zakątek niemal na końcu świata. Idealna mieszanka relaksu, wspaniałej pogody i bajecznych widoków. Ta niewielka, kameralna wysepka oddzielona jest od stałego lądu przez lagunę. Wyspie Holbox udało się zachować swój dziewiczy urok. Kolorowe budynki, mnóstwo sztuki ulicznej, wyluzowana atmosfera i ciągnące się kilometrami (wspaniałe!) białe plaże sprawiają, że Holbox jest rajem dla koneserów piękna, guacamole i kitesurfingu.

Poza dwoma spotami kitesurfingowymi, do głównych atrakcji tego miejsca należy nurkowanie z rekinem wielorybim, rezerwat pełen flamingów i bez wątpienia kuchnia meksykańska. Do półwyspu Jukatan - bo o nim mowa, w swojej północno-wschodniej części przynależy pełna uroku, długa na 15 km wyspa Holbox. To właśnie tutaj, po środku Morza Karaibskiego, zdala od zgiełku hałaśliwych i zatłoczonych miast, będziesz miał idealną okazję do tego by odpocząć, zrelaksować się i skorzystać z nie zatłoczonych spotów. Płytka laguna, brak fali, lazurowa woda to tylko jedne z nielicznych atrakcji jakie może zaoferować Wam wyspa.

Miasteczko jakie powstało na tej właśnie wyspie, to pełna uroku i wąskich piaszczystych uliczek mekka kitesurfingowa. Charakterystyczną dla tego miejsca jest niska zabudowa oraz pełne atrakcji centrum. Z pewnością nie będziesz się nudził!

Spot na którym pokajtujesz znajduje się wzdłuż całej linii brzegowej północnej, natomiast po jego wschodniej części znajdziesz obszerną lagune. Laguna o której jest mowa, nigdy nie jest zatłoczona. Lazurowa płytka woda, zagwarantuje Ci pełen komfort i bezpieczeństwo w czasie pływania, dzięki czemu Twój progress z dnia na dzień będzie wzrastał. Idealne miejsce dla osób lubiących freestyle lub planujących zacząć nauke kitesurfingu od zera.

Spot image
Spot image

Poza laguną ( w zależności od kierunku wiejącego wiatru ) będziecie mieli również możliwość korzystać ze spotu po drugiej stronie wyspy. Możecie dostać się tam za niewielką opłatą, łodzią rybacką lub innymi łodziami szkoł kitesurfingu, które podróżują tam ze swoimi klientami Na śnieżnobiałych plażach pobliskiego rezerwatu, szkolenia staną się dla Was jeszcze bardziej ekscytujące, ponieważ z racji obecnego rezerwatu nie ma tu nikogo innego poza kitesurferami. Jeśli jesteś miłośnikiem fal, to właśnie tutaj, na wschodnim wybrzeżu Holbox będziesz mógł złapać średnich rozmiarów falę (zwykle do 1,5m w zależności od mocy wiatru). Wiatr tutaj waha się od 10-25 węzłów, więc w zależności od twoich umiejętności i wielkości możesz zabrać latawce w rozmairze 9-14m ( dla osoby 75kg). Więcej o tym magicznym miejscu przeczytasz TUTAJ

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicy 90 %

Strefa czasowa

UTC - 5 AKTUALNY CZAS

meksykańskie peso 1 PLN = 5,5 MXN AKTUALNY KURS

W Meksyku funkcjonującą walutą jest meksykańskie peso, w zasadzie na każdym kroku ( zwłaszcza w ośrodkach turystycznych ) z łatwością znajdziesz kantor lub bank w którym będziesz mógł swobodnie wymienić pieniądze. Niestety w im bardziej turystycznym miejscu będziesz wymieniał swoją gotówkę, tym przelicznik będzie mniej korzystny. Bankomaty są ogólnodostępne na każdym kroku, niemniej za transakcję pobierana jest prowizja od 30 do 50 pesos. Może być również problem z wypłatą z lokalnych bankomatów. Kartą również można płacić w większości popularnych kurortów. Wbrew powszechnej opinii najlepszy kurs wymiany walut jest w kantorach na lotnisku w mieście Meksyk

prąd: 120V/60Hz  koniecznie zapakuj adapter!

 

●  Posiłek w lokalnej knajpce: od 60 pesos od osoby

●  Posiłek w restauracji: od 100 pesos od osoby

●  Obiad od sprzedawcy na ulicy – 40-100 pesos.

●  Butelka coca-coli w szklanej butelce – ok. 15 pesos.

●  Butelka wody w sklepie – 10-20 pesos.

●  Puszka piwa w sklepie – ok. 15 pesos

●  Piwo w barze – 10-15 peso

●  Taco–5–6peso

●  Śniadanie dla 2 osób – 120 peso

 

wiza 0 PLN
Obywatele Polscy nie mają obowiązku wizowego. Przekraczając granicę meksykańską należy wypełnić formularz migracyjny, na podstawie którego dostaje się wizę turystyczną na sześć miesięcy (FMT). Można tę wizę przedłużać kilkukrotnie. Wjeżdżając do Meksyku należy również wypełnić deklarację celną (rozdawaną w samolocie) o nie-przewożeniu broni, jedzenia, lekarstw. Europejczyków raczej nie rewidują na granicy i można przewieźć parę artykułów spożywczych.

obowiązek szczepień - BRAK Brak szczepień obowiązkowych.

Meksyk to dość bezpieczny kraj. Ludzie spacerując wieczorami po ulicach, na głównych placach miejskich wszyscy jedzą lody, a w knajpach słychać gwar. Sytuacje niebezpiecznej lub niepewne bardzo rzadko się zdarzają. Oczywiście warto zachowywać zasady bezpieczeństwa, które stosuje się podczas każdej podróży: nie szukać problemów, nie włóczyć się po nocy w niepewnych dzielnicach i pilnować swoich rzeczy.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Podobne lokalizacje

HOLBOX

HOLBOX ISLAND

Płytko

70-90%

Początkujący

ISLA BLANCA

ISLA BLANCA

Bardzo płytko

70-90%

Początkujący

La Ventana / Baja California

La Ventana / Baja California

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG