Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
Bardzo płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

AKTUALNE PŁYWY: PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

80 - 90%

MAY

30 - 40%

JUN

30 - 40%

JUL

30 - 40%

AUG

10 - 20%

SEP

10 - 20%

OCT

40 - 50%

NOV

40 - 50%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Isla Blanca to doskonały spot do nauki kitesurfingu oraz fanów freestyle. Ta "wyspa", a w zasadzie półwysep znajduje się zaledwie 25 minut na północ od centrum Cancun i najlepiej dostać się tutaj wynajętym autem. Isla Blanca znajduje się na małym półwyspie z białymi, piaszczystymi plażami i dziewiczym lasem obok majestatycznego Morza Karaibskiego. Spot o którym mowa znajduje się na terenie rezerwatu przyrodu i rezerwau ptaków morskich, więc przy wjeżdzie należy uiścić niewielką opłatę (bilet wjazdu dla auta) w wysokości dosłownie kilku dolarów. Półwysep stanowi nielada gradkę dla fanów spokoju i bliskiego kontaktu z naturą.  Isla Blanca z racji bycia rezerwatem przyrody, nie ma żadnej zabudowy trwałej ani innych wielkich obiektów. Znajdziesz na plaży kilka małych beach barów z zimną wodą oraz lokalną tequila. Jeśli wybierasz się tu na cały dzień koniecznie zabierz ze sobą odpowiednią ilość jedzenia i chłodnych płynów. 

W pierwszej części płówyspu ( przed wjazdem do rezerwatu) liczącego prawie 15km znajduje się małe pencjonaty w których możesz wynająć pokoje, domki kempingowe lub namiot. Bez wątpienia znajdziesz tutaj plażę pełna spokoju i ciszy specjalnie dla tych, którzy chcą cieszyć się naturą i uciec od wielkich sieci hotelowych lub plaż pełnych turystów. 

Jest to idealne miejsce dla kitesurferów, ponieważ wiatry tu wiejące pochodzą z północy/pólnocnego wschodu. Wyspa ze względu na swoje położenie w większości miejsc na całej swojej długości jest idealnym miejscem do kitesurfingu przy kierunku side offshore lub offshore- nastomiast nie należy się obawiać wiatru odpychającego od brzegu, ponieważ jest tu bardzo płytko ( nawet do 500m od brzegu). Wiatr tutaj waha się od 10-25 węzłów, więc w zależności od twoich umiejętności i wielkości możesz zabrać latawce w rozmairze 9-14m ( dla osoby 75kg). 

Spot image
Spot image

Dodatkowo jeśli jeszcze jesteś kursantem to wiedz, że to miejsce jest idealne do nauki kitesurfingu. Głębokość laguny w zasadzie na całym obszarze nie przekracza 50cm-100cm. Gdybyś jednak chciał odpocząć od kitesurfingu to Isla Blanca również Cię nie rozczaruje: kajakarstwo, SUP ,oglądanie dzikiej przyrody, wędkowanie, nurkowanie, wycieczki do Contoy Island, niesamowite zachody słońca, długie spacery na dziewiczych plażach, wizyt w ruiny Mecco Boca Iglesia, wycieczki na Isla Mujeres i wizyty w Cancun. :)

 

WAŻNE : W rezerwacje nie ma zasięgu sieci komórkowej, nie wspominając o WiFi. Dodatkowo często zdaża się że w czasie odpływu woda jest bardzo płytka. Uważaj, żeby nie zahaczyć finami o dno. 

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicy 90 %

Strefa czasowa

UTC - 5 AKTUALNY CZAS

meksykańskie peso 1 PLN = 5,5 MXN AKTUALNY KURS

W Meksyku funkcjonującą walutą jest meksykańskie peso, w zasadzie na każdym kroku ( zwłaszcza w ośrodkach turystycznych ) z łatwością znajdziesz kantor lub bank w którym będziesz mógł swobodnie wymienić pieniądze. Niestety w im bardziej turystycznym miejscu będziesz wymieniał swoją gotówkę, tym przelicznik będzie mniej korzystny. Bankomaty są ogólnodostępne na każdym kroku, niemniej za transakcję pobierana jest prowizja od 30 do 50 pesos. Może być również problem z wypłatą z lokalnych bankomatów. Kartą również można płacić w większości popularnych kurortów. Wbrew powszechnej opinii najlepszy kurs wymiany walut jest w kantorach na lotnisku w mieście Meksyk

 

prąd: 120V/60Hz  koniecznie zapakuj adapter!

●  Posiłek w lokalnej knajpce: od 60 pesos od osoby

●  Posiłek w restauracji: od 100 pesos od osoby

●  Obiad od sprzedawcy na ulicy – 40-100 pesos.

●  Butelka coca-coli w szklanej butelce – ok. 15 pesos.

●  Butelka wody w sklepie – 10-20 pesos.

●  Puszka piwa w sklepie – ok. 15 pesos

●  Piwo w barze – 10-15 peso

●  Taco–5–6peso

●  Śniadanie dla 2 osób – 120 peso

wiza 0 PLN
Obywatele Polscy nie mają obowiązku wizowego. Przekraczając granicę meksykańską należy wypełnić formularz migracyjny, na podstawie którego dostaje się wizę turystyczną na sześć miesięcy (FMT). Można tę wizę przedłużać kilkukrotnie. Wjeżdżając do Meksyku należy również wypełnić deklarację celną (rozdawaną w samolocie) o nie-przewożeniu broni, jedzenia, lekarstw. Europejczyków raczej nie rewidują na granicy i można przewieźć parę artykułów spożywczych.

 obowiązek szczepień - BRAK Brak szczepień obowiązkowych.

Meksyk to dość bezpieczny kraj. Ludzie spacerując wieczorami po ulicach, na głównych placach miejskich wszyscy jedzą lody, a w knajpach słychać gwar. Sytuacje niebezpiecznej lub niepewne bardzo rzadko się zdarzają. Oczywiście warto zachowywać zasady bezpieczeństwa, które stosuje się podczas każdej podróży: nie szukać problemów, nie włóczyć się po nocy w niepewnych dzielnicach i pilnować swoich rzeczy.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Podobne lokalizacje

HOLBOX

HOLBOX ISLAND

Płytko

70-90%

Początkujący

ISLA BLANCA

ISLA BLANCA

Bardzo płytko

70-90%

Początkujący

La Ventana / Baja California

La Ventana / Baja California

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG