Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

80 - 90%

MAY

30 - 40%

JUN

30 - 40%

JUL

30 - 40%

AUG

10 - 20%

SEP

10 - 20%

OCT

40 - 50%

NOV

40 - 50%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

To niesamowite miejsce jakim jest, La Ventana jest nazywane bardzo często „Tarifa’ lub ‘Cabarete” w Meksyku . Jest to mała wioska rybacka położona na Morzu Corteza, zaledwie 30 minut na południowy wschód od La Paz . Tubylcy znają ten obszar Morza Corteza jako obszar obfitujący w najlepse połowy. Natomiast z pewnością będziesz zaskoczony niesamowitą scenerią tej zatoki. Wielu kitesurferów z racji uroków tego miejsca przyjeżdża ze Stanów Zjednoczonych i Kanady (podróżując samochodem przez całą Baja California) by spędzić zimowe miesiące właśnie w La Ventana . Wszystko w La Ventana to wiatr i kitesurfing

La Vantana stała się idealnym miejscem do uprawiania kiteboardingu dzięki stabilnym wiatrom od połowy października do kwietnia, jak również długiej plaży w kształcie litery "L" z wiatrem typu sideshorei. La Ventana i sąsiednie miasto El Sargento ma kilka plaż z wieloma opcjami do startu i lądowania latawców. Istnieje tu kilka szkół kitesurfingu, którzy pomogą Ci lądować latawiec. La Ventana to idealne miejsce na kursy lub lekcje kitesurfingu.

 

Ciepłe zimy i bardzo gorące lata, które łagodzą niektóre podmuchy wiatru, opisuje pogodę w La Ventana. Temperatura w zimie wynosi 22 ° C i 26 ° C, więc dobrze jest przynieść odpowiednie ubrania na lekki chłód nocy. Woda oscyluje w granicach 20 stopni, dlatego w grudniu, styczniu i lutym zaleca się krótką piankę. Najważniejsze jednak że wiatr jest tu bardzo stabilny :)

Spot image
Spot image

W tym miejscu masz naprawdę wiele atrakcj poza kitesurfingiemi:, kajaki, nurkowanie, snorkeling, freedivingu, pływanie z wielorybami i delfinani, po wędkarstwo, jazda na rowerze, piesze wycieczki lub po prostu relaks się na plaży. Widoczność i przejrzystość wody jest fantastyczna, a życie morskie jest pełne ryb. Wieczorem można dołączyć do ogniska na plaży i podziwiać gwiazdy, zjeść meksykańskie jedzenie w lokalnej restauracji lub posłuchać zespołu na żywo, popijając zimne piwo w Baja Joe's, Playa Central Bar lub udać się na imprezę Full Moon Party.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicy 90 %

Strefa czasowa

UTC - 5 AKTUALNY CZAS

meksykańskie peso 1 PLN = 5,5 MXN AKTUALNY KURS

W Meksyku funkcjonującą walutą jest meksykańskie peso, w zasadzie na każdym kroku ( zwłaszcza w ośrodkach turystycznych ) z łatwością znajdziesz kantor lub bank w którym będziesz mógł swobodnie wymienić pieniądze. Niestety w im bardziej turystycznym miejscu będziesz wymieniał swoją gotówkę, tym przelicznik będzie mniej korzystny. Bankomaty są ogólnodostępne na każdym kroku, niemniej za transakcję pobierana jest prowizja od 30 do 50 pesos. Może być również problem z wypłatą z lokalnych bankomatów. Kartą również można płacić w większości popularnych kurortów. Wbrew powszechnej opinii najlepszy kurs wymiany walut jest w kantorach na lotnisku w mieście Meksyk

prąd: 120V/60Hz  koniecznie zapakuj adapter!

●  Posiłek w lokalnej knajpce: od 60 pesos od osoby

●  Posiłek w restauracji: od 100 pesos od osoby

●  Obiad od sprzedawcy na ulicy – 40-100 pesos.

●  Butelka coca-coli w szklanej butelce – ok. 15 pesos.

●  Butelka wody w sklepie – 10-20 pesos.

●  Puszka piwa w sklepie – ok. 15 pesos

●  Piwo w barze – 10-15 peso

●  Taco–5–6peso

●  Śniadanie dla 2 osób – 120 peso

wiza 0 PLN
Obywatele Polscy nie mają obowiązku wizowego. Przekraczając granicę meksykańską należy wypełnić formularz migracyjny, na podstawie którego dostaje się wizę turystyczną na sześć miesięcy (FMT). Można tę wizę przedłużać kilkukrotnie. Wjeżdżając do Meksyku należy również wypełnić deklarację celną (rozdawaną w samolocie) o nie-przewożeniu broni, jedzenia, lekarstw. Europejczyków raczej nie rewidują na granicy i można przewieźć parę artykułów spożywczych.

 obowiązek szczepień - BRAK Brak szczepień obowiązkowych.

Meksyk to dość bezpieczny kraj. Ludzie spacerując wieczorami po ulicach, na głównych placach miejskich wszyscy jedzą lody, a w knajpach słychać gwar. Sytuacje niebezpiecznej lub niepewne bardzo rzadko się zdarzają. Oczywiście warto zachowywać zasady bezpieczeństwa, które stosuje się podczas każdej podróży: nie szukać problemów, nie włóczyć się po nocy w niepewnych dzielnicach i pilnować swoich rzeczy.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Podobne lokalizacje

HOLBOX

HOLBOX ISLAND

Płytko

70-90%

Początkujący

ISLA BLANCA

ISLA BLANCA

Bardzo płytko

70-90%

Początkujący

La Ventana / Baja California

La Ventana / Baja California

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG