Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Wrzesień, Październik, Listopad, Grudzień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYWY: aktualne pływy

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

70 - 80%

MAY

50 - 60%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

90 - 100%

OCT

90 - 100%

NOV

90 - 100%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Obszar wokół Jeri ma wiele miejsc na latawce, które są płaskimi wodnymi lagunami do dzikiego i wietrznego oceanu. Nie jest potrzebny kombinezon, ponieważ temperatura wody wynosi około 26 ° C, ale zdecydowanie zaleciłbym noszenie osłony przeciw wysypce z długim rękawem i stosowanie dużej ilości kremu przeciwsłonecznego, ponieważ słońce jest bardzo intensywne i łatwo się pali. Laguny - laguny to raj dla miłośników jazdy na płaskich wodach, ale mogą być bardzo zatłoczone. Zalew Tatajuba jest koniecznością do jazdy, ale działa tylko podczas odpływu średniego do wysokiego. Woda w ujściu laguny / rzeki jest szklista ze stałym, niezakłóconym silnym wiatrem wiejącym nad nią. W różnych porach roku wzdłuż wybrzeża drogi między Prea i Jeri znajdują się małe laguny, ale są one bardzo płytkie.

Ocean - plaże wzdłuż wybrzeża mają wiatr o sile 0,5 m, co sprawia, że ​​zabawa na podskokach i skokach jest na wschód od Jeri w kierunku wioski Prea. Im dalej wychodzisz, tym bardziej doświadczasz większego pęcznienia oceanu (1-2 m), szczególnie wokół cypla w samym Jeri. Różnice pływów nie wpływają dramatycznie na linię brzegową, dzięki czemu można pływać w dowolnym czasie. Okolice Jeri stały się dość popularne nie tylko dla kiterów i windsurferów w ciągu ostatnich kilku lat, ale także dla Brazylijczyków z Sao Paulo i Rio, którzy wybierają się tutaj na wakacje. To powiedziawszy, spodziewaj się, że znajdziesz mieszankę ludzi w każdym wieku, a nie tylko kiterów w tej odległej wiosce, która podniosła ceny zakwaterowania.

Spot image
Spot image

Spoty i miejscówki otaczające Jeri mogą cieszyć się zarówno początkujący, jak i ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Laguny na wodach płaskich stanowią bezpieczne miejsce do nauki latania dla osoby absolutnie początkującej, ale także  znajdą się tu niesamowite miejsce dla miłośników freestyle. Wicher wieje wzdłuż wybrzeża wiec może cieszyć się prawie każdy.  Szkołykitesurfingu oferują obecnie kilka razy dziennie przejazdy na trasie od Prea do Jeri lub Jeri do Tatajuba. Te małe buggy stworzonye do jazdy po pisaku  zapewniają Ci bezpieczną i przyjemną podróż. (PS: Jericoacoara jest zdecydowanie jednym z popularniejszych ośrodków turystycznym w północnej Brazylii. W miasteczku zbudowanym na piasku możecie znaleźć na każdym kroku bary, restauracje i sklepy. Niezliczone restauracje oferują coś na każdy gust: mięso, wegańskie przysmaki, sushi, brazylijskie specjały, pizzę itp. Wspaniałe miasteczko zbudowane w środku wydm.. )

Video

Język komunikacyjny

portugalski w brazylijskiej odmianie

Obowiązująca religia

chrześcijanie 63%, protestanci 25%, spirytualiści 2,0%

Strefa czasowa

UTC -3

AKTUALNY CZAS

Walutą w Brazylii jest real (BRL). Obecnie kurs reala jest porównywalny z kursem złotego. Najlepiej zabrać na wymianę dolary amerykańskie. Kantory nazywają się cambios, znajdziecie je prawie wszędzie tam, gdzie docierają turyści. Warto sprawdzać kurs przed dokonaniem transakcji, gdyż nawet kantory sąsiadujące ze sobą mogą stosować różne przeliczniki albo dodatkowe opłaty. Jeśli będziecie wymieniać dużą sumę, możecie zostać poproszeni o pokazanie paszportu do autoryzacji transakcji. W Brazylii działają karty płatnicze, zarówno Visa jak i Mastercard. W miejscach turystycznych płatność kartą jest powszechna, a bankomaty gęsto rozmieszczone. Przy płatności kartą sprzedawca może zapytać, czy karta jest kredytowa czy debetowa.

prąd: 220V / 110 V
Napięcie elektryczne różni się w różnych regionach Brazylii i wynosi 110V w stanach północnych oraz 220V w stanach centralnych i południowych. Wybierając się do Brazylii ze swoim sprzętem elektronicznym powinniśmy zabrać ze sobą adapter, chociaż z reguły nasze nasze wtyczki zazwyczaj pasują do lokalnych gniazdek.

Sklepy są w głównej mierze dobrze zaopatrzone, ceny podobne do europejskich Ceny w Brazylii są mniej więcej zbliżone do cen w Polsce, od kawy po noclegi.

●  Butelka wody w supermarkecie – ok. 1,5 R$

●  Mały sok (200 ml) – 1R$, duży sok (1 litr) – ok. 3,5 R$

●  Sok ze świeżych owoców w tzw. lanchonete – 1-5 R$

●  Przekąski (salgados) w lanchonete – 0,50-3 R$

●  Mała kawa (cafezinho) – 1-2 R$

wiza: 0 $
Polacy nie potrzebują wizy. Po wylądowaniu do kraju imigration wstawia nad pieczątkę do paszportu i o nic nie pyta. Co więcej, na większych lotniskach są specjalne bramki dla brasileiros i pozostałych podróżujących np. Europejczyków, tak więc ruch jest dość płynny. Nie ma żadnych opłat wjazdowych i wyjazdowych. Dostaje się tylko w paszport specjalną kartę turysty, której lepiej nie zgubić, gdyż należy ją zwrócić przy wylocie.

obowiązek szczepień - BRAK
Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna, średni koszt wizyty prywatnej wynosi ok. 40 USD.

Brazylia jest stosunkowo bezpiecznym krajem, zwłaszcza w rejonach wybrzeża. Trzeb jednak być czujnym, ponieważ zdażają się tuczęste kradzieże kieszonkowe. W Brazylii obowiązkowo trzeba mieć przy sobie dokument ze zdjęciem – teoretycznie. W praktyce turystom wystarczy ksero paszportu, a dokument lepiej schować do sejfu w hotelu. Przy sobie lepiej mieć niewiele gotówki, schowanej w kilku miejscach. Niektórzy czują się pewniej mając pasek ze skrytką – z kieszenią wszytą w wewnętrznej części, albo saszetkę na dokumenty do zawieszenia na szyi, pod ubraniem. Płacąc kartą nie traćmy jej z oczu, nie pozwalajmy na przykład zabrać jej na zaplecze pod żadnym pretekstem. Sfotografowanie karty z kodem CVV jest o wiele łatwiejsze niż wytłumaczenie w banku, że padliśmy ofiarą banalnej kradzieży.

uwaga : ZŁODZIEJE ! Wybierając się na wyjazdy kitesurfingowe w tym kierunku Świata miej na uwadze, że będziesz narażony na kieszonkowców i innych złodziei lubujących się w kradzieżach na plaży. Pilnuj swoich rzeczy oraz sprzętu kitesurfingowego bardziej niż zwykle, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

ATINS

ATINS

Płytko

70-90%

Początkujący

CAUIPE / CUMBUCO

CAUIPE / CUMBUCO

Płytko

70-90%

Początkujący

CUMBUCO

CUMBUCO

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG