Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
maj-październik
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

PŁYWY: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

10 - 20%

FEB

20 - 30%

MAR

50 - 60%

APR

50 - 60%

MAY

70 - 80%

JUN

80 - 90%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

30 - 40%

NOV

20 - 30%

DEC

20 - 30%

Miejsce

Spot image

Maui ze względu na ciepłe wody i super stałe warunki, z większą ilością dni w roku niż kiedykolwiek w świecie. Mimo, że Hawaje są najbardziej znane z surfingu, Maui oferuje ten sam niesamowity zakres możliwości dla kitesurferów. To tutaj na zachodnim krańcu plaży Kanaha znajdziesz miejsce zwane: Kite Beach (zaledwie kilka minut od lotniska Kahului!). Plaża ta jest klejnotem północnego brzegu, oferuje wiele warunków dla różnych poziomów oraz potrzeb w obszarze kitesurfingu.

Kite beach jest długą piaszczystą plażą, która jest świetna dla początkujących kitesurferów ( z racji płaskiej wody oraz szerokiej plaży ). Natomiast wiatr wiejący tutaj w orientacji side shore, zadba o to byś bezpiecznie spędził swoją sesję bez większych problemów startował i lądował swój latawiec.. Obszar znajdujący się najbliżej plaży znajduje się za linią rafy koralowej dzięki czemu utrzymuje płaską wodę w obszarze dla początkujących.

Nieco dalej od brzegu fale zaczynają rosnąć i tworzą tym samym świetne miejsce dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych riderów. Zimą największe fale rozbijające się na zewnętrznej rafie są wyłącznie dla tych najbardziej doświadczonych, ale jeśli nie chcesz ryzykować możesz ograniczyć się do podglądania najlepszych na tle Hawajskich szczytów. Wiatr na tych plażach wieje niemalże przez cały rok. Najbardziej porywiste i najsilniejsze wiatry wieją przez miesiące letnie, zimą natomiast wiatry mogą być bardziej zróżnicowane i zdecydowanie słabsze, przez co warto w tym czasie zabrać nieco większe latawce.. Kite Beach Maui ma więcej wietrznych dni niż jakikolwiek inny spot kitesurfingowy na świecie. Dolina w centralnym Maui tworzy efekt tunelu aerodynamicznego, który wchodzi na teren plaży ze zdwojoną siłą.

Spot image
Spot image

Tropikalny klimat Maui jest dość komfortowy, średnio w umiarkowanych temperaturach między 23,8 a 29,4 ° C na poziomie morza. Dominujące waitry to pasaty, niosą chmury deszczowe na północny koniec wyspy, tworząc suchszy południowy brzeg. Dzięki tym wiatrą sezon trwa tu niemal cały rok, najlepiej jednak wybrać się tutaj między majem a październikem.

 

Jeśli jesteś osobą bardziej doświadczoną w kitesurfingu i szukasz wolnej przestrzeni na wodzie dobrze jest byś ominął strefe dla początkujących ( uczących się) znajdującą się we wschodniej części plaży i wystartować latawiec z zachodniej strony- dzięki czemu poczujesz większą swobodę. 

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicy 78 % baptyści 11 %

Strefa czasowa

NOWY JORK : UTC -4 AKTUALNY CZAS

LOS ANGELES : UTC -7 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański USD AKTUALNY KURS  

W Stanach Zjednoczonych praktycznie w każdym miejscu można płacić kartą kredytową. Nie posiadając karty kredytowej nie ma możliwości wypożyczenia samochodu. Karty, które są najczęściej używane to Visa, Master Card, czy American Express. Nie ma problemu z dostępem do bankomatów, są dostępne niemalże na każdym kroku.

110V / 60 Hz
Napięcie 110V, potrzebny jest adapter

Czy w USA jest drogo? Wybierając się na wycieczkę z pewnością musimy nastawić się, że większość zakupów będzie droższa niż w Polsce. Jeśli zamierzacie wyjechać do USA na stałe i tam pracować, to ceny wyglądają zdecydowanie lepiej. Amerykańskie sklepy trochę różnią się od tych znanych nam z Polski czy Europy. Przede wszystkim w Ameryce wszystko jest większe, zaczynając od samochodów, a kończąc na opakowaniach produktów spożywczych.

Obywatele polscy, aby wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych, muszą legitymować się ważną wizą. Jej kategoria musi być adekwatna do deklarowanego celu przyjazdu.

Wizy wydawane są przez konsulaty w Warszawie i Krakowie. Przed zgłoszeniem się do konsulatu należy się zarejestrować. Robi się to drogą elektroniczną.

Rozpatrzenie wniosku wizowego jest płatne (tzw. opłata manipulacyjna w wysokości 160 USD przeliczonego wg kursu ustalonego przez konsulat). Są honorowane przelewy elektroniczne oraz wpłaty gotówkowe poprzez Bank Pocztowy bezpośrednio w banku lub w placówkach pocztowych. W przypadku odmowy udzielenia wizy wniesiona opłata nie jest zwracana.

Otrzymana wiza w formie wklejki do paszportu ze zdjęciem w rzeczywistości jest promesą wizową. Ostateczną decyzję podejmuje każdorazowo pracownik imigracyjny przy przekraczaniu granicy Stanów Zjednoczonych. Może on odmówić prawa wjazdu do Stanów Zjednoczonych pomimo posiadanej promesy wizowej. Cała procedura jest czasochłonna, kosztowna i niezbyt przyjemna dla składającego wniosek.

 

obowiązek szczepień - BRAK

W związku z zagrożeniem zamachami terrorystycznymi w wielu miejscach publicznych nadal obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, polegające przede wszystkim na wprowadzeniu kontroli bagażu i kontroli osobistej mieszkańców i turystów. Dotyczy to głównie lotnisk (krajowych i międzynarodowych) oraz innych miejsc publicznych, takich jak urzędy, stadiony, hale wystawowe, wejścia do wysokich budynków.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

CAPE HATTERAS / North Carolina

CAPE HATTERAS / North Carolina

Płytko

70-90%

Początkujący

Hood River / OREGON

Hood River / OREGON

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

JUPITER / FLORYDA

JUPITER / FLORYDA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG