Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala, Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
19-26 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore, Side shore / off shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Wrzesień, Październik, Listopad, Grudzień
Tłok na wodzie
Umiarkowany
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

50 - 60%

FEB

50 - 60%

MAR

30 - 40%

APR

50 - 60%

MAY

50 - 60%

JUN

50 - 60%

JUL

50 - 60%

AUG

50 - 60%

SEP

50 - 60%

OCT

60 - 70%

NOV

60 - 70%

DEC

60 - 70%

Miejsce

Spot image

Jedna z głównych atrakcji turystycznych miasta jest bez wątpienia najeżąca do niego laguna o tej samej nazwie. Laguna ta to akwen o idealnie płaksiej wodzie o powierzchni około 10 km2 - jest utworzona przez kilka strumieni wodnych i połączona z kanałem Macaé-Campos. Dział wodny Lagoa de Carapebus znajduje się w centrum gminy dzięki czemu przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów w tym kitesirferów chcącysz szlifować swoje umiejętności na jej wodach. Jej głównym ciekiem wodnym o długości 5 km jest strumień Maricota w Carapebus.


Spot zolkalizowany jest na piaszczystym terenie o długości około 12 km, dzięki czemu każdy z amatorów kitesurfingu spokojnie znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Praia de Carapebus graniczy z plażami Lagomar i João Francisco (Quissamã), tak więc bez względu na wiejący kierunek wiatru jest tu możliwe pływanie przy każdym kierunku. Jeśli jesteś fanem idealnie płaksiej wody najlepiej bedziesz bawił się tutaj przy wietrze północno-zachodnim kiedy to przy półwyspie (od strony laguny) występuje tu idealny flat na offshore.  Wąska mielizna, równoległa do plaży, oddziela ocean od kilku lagun o różnych kształtach i obszarach, jednak to Carapebus przyciąga najwięcej miłośników kitesurfingu.

Spot image
Spot image

W zależności od swoich preferencji możesz skorzystać z pływana po lagunie ( flat ) lub skorzystać ze strony Oceanu i posurfować na średnich rozmiarów fali. Miasto przy którym zlokalizowany jest spot jest raczej słabo rozwinięte, ale spokojnie możesz się tam zaopatrzyć w postawowe produkty spożywcze oraz skorzystać z bazy noclegowej. Nawet w szczycie sezonu nie musisz się obawiać się tutaj tłoku.

Video

Język komunikacyjny

portugalski w brazylijskiej odmianie

Obowiązująca religia

chrześcijanie 63%, protestanci 25%, spirytualiści 2,0%

Strefa czasowa

UTC -3

AKTUALNY CZAS

real brazylijski (BRL) 1 PLN= 1 real AKTUALNY KURS

 

Walutą w Brazylii jest real (BRL). Obecnie kurs reala jest porównywalny z kursem złotego. Najlepiej zabrać na wymianę dolary amerykańskie. Kantory nazywają się cambios, znajdziecie je prawie wszędzie tam, gdzie docierają turyści. Warto sprawdzać kurs przed dokonaniem transakcji, gdyż nawet kantory sąsiadujące ze sobą mogą stosować różne przeliczniki albo dodatkowe opłaty. Jeśli będziecie wymieniać dużą sumę, możecie zostać poproszeni o pokazanie paszportu do autoryzacji transakcji. W Brazylii działają karty płatnicze, zarówno Visa jak i Mastercard. W miejscach turystycznych płatność kartą jest powszechna, a bankomaty gęsto rozmieszczone. Przy płatności kartą sprzedawca może zapytać, czy karta jest kredytowa czy debetowa.

prąd: 220V / 110 V


Napięcie elektryczne różni się w różnych regionach Brazylii i wynosi 110V w stanach północnych oraz 220V w stanach centralnych i południowych. Wybierając się do Brazylii ze swoim sprzętem elektronicznym powinniśmy zabrać ze sobą adapter, chociaż z reguły nasze nasze wtyczki zazwyczaj pasują do lokalnych gniazdek.

Sklepy są w głównej mierze dobrze zaopatrzone, ceny podobne do europejskich Ceny w Brazylii są mniej więcej zbliżone do cen w Polsce, od kawy po noclegi.

●  Butelka wody w supermarkecie – ok. 1,5 R$

●  Mały sok (200 ml) – 1R$, duży sok (1 litr) – ok. 3,5 R$

●  Sok ze świeżych owoców w tzw. lanchonete – 1-5 R$

●  Przekąski (salgados) w lanchonete – 0,50-3 R$

●  Mała kawa (cafezinho) – 1-2 R$

wiza: 0 $
Polacy nie potrzebują wizy. Po wylądowaniu do kraju imigration wstawia nad pieczątkę do paszportu i o nic nie pyta. Co więcej, na większych lotniskach są specjalne bramki dla brasileiros i pozostałych podróżujących np. Europejczyków, tak więc ruch jest dość płynny. Nie ma żadnych opłat wjazdowych i wyjazdowych. Dostaje się tylko w paszport specjalną kartę turysty, której lepiej nie zgubić, gdyż należy ją zwrócić przy wylocie.

obowiązek szczepień - BRAK
Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna, średni koszt wizyty prywatnej wynosi ok. 40 USD.

Brazylia jest stosunkowo bezpiecznym krajem, zwłaszcza w rejonach wybrzeża. Trzeb jednak być czujnym, ponieważ zdażają się tuczęste kradzieże kieszonkowe. W Brazylii obowiązkowo trzeba mieć przy sobie dokument ze zdjęciem – teoretycznie. W praktyce turystom wystarczy ksero paszportu, a dokument lepiej schować do sejfu w hotelu. Przy sobie lepiej mieć niewiele gotówki, schowanej w kilku miejscach. Niektórzy czują się pewniej mając pasek ze skrytką – z kieszenią wszytą w wewnętrznej części, albo saszetkę na dokumenty do zawieszenia na szyi, pod ubraniem. Płacąc kartą nie traćmy jej z oczu, nie pozwalajmy na przykład zabrać jej na zaplecze pod żadnym pretekstem. Sfotografowanie karty z kodem CVV jest o wiele łatwiejsze niż wytłumaczenie w banku, że padliśmy ofiarą banalnej kradzieży.

uwaga : ZŁODZIEJE ! Wybierając się na wyjazdy kitesurfingowe w tym kierunku Świata miej na uwadze, że będziesz narażony na kieszonkowców i innych złodziei lubujących się w kradzieżach na plaży. Pilnuj swoich rzeczy oraz sprzętu kitesurfingowego bardziej niż zwykle, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

ATINS

ATINS

Płytko

70-90%

Początkujący

CAUIPE / CUMBUCO

CAUIPE / CUMBUCO

Płytko

70-90%

Początkujący

CUMBUCO

CUMBUCO

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG