Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

40 - 50%

APR

70 - 80%

MAY

80 - 90%

JUN

80 - 90%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

80 - 90%

OCT

80 - 90%

NOV

70 - 80%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Wyspa Rarotonga jest tętniącym życiem centrum Wysp Cooka i oferuje wczasowiczom ogromną ilość możliwości wyboru. Ta wyspa to tylko 32 kilometry dróg w obwodzie, więc przejazd dookoła zajmuje mniej niż godzinę jazdy. W tym celu możesz wypożyczyć skuter lub skorzystać z lokalnej linii autobusu na wyspie.

Na tej wyspie w przeciwieństwie do Aiuktuki można skorzystać z przywilejów miasta bo znajdziesz tutaj ponad 50 kawiarni i restauracji, dodatkowo wieczorem nie brakuje tętniących życiem klubów nocnych, pełnych ludzi rynków. Zarówno na lądzie jak i na lagunie, nigdy nie brakuje rzeczy do zobaczenia i zrobienia.

Wiatr tuataj wieje z umiarkowaną siła maksymalna do 22 węzłów, więc dobrze jest zabrać latawce o nieco większym rozmiarze, nie mniej jednak zdarzają się dni bardzo wietrzne w okolicy 30 knt. Dobrze zaplanować swój przyjazd na Wyspy Cooka na początku roku z racji pory suchej lub w lipiec który przypada na środek tutejszej zimy, bo mimo to średnia dzienna temperatura wynosi 25 stopni Celsjusza.

Muri Beach to spokojna plaża w południowo-wschodniej części wyspy. Cały obszr laguny otoczony jest rafą koralową przez co masz ogromną przestrzeń płaskiej i w większości miejsc płytkiej wody. Lazurowy basen rzadko była zatłoczony. W zależności od pływu plaże są tu szerokie albo szerokie. Funkcjonuje na miejscu kilka szkoł kitesurfingu, więc jeśli nie podróżujesz ze swoim sprzętem możesz wypożyczyć go na miejscu. 

Spot image
Spot image

Jeśli jesteś osobą dobrze pływającą, to z pewnością ogromną atrakcją dla Ciebie będzie podrózowanie miedzy wyspami znajdującymi się w okolicy Muri Beach.Jest i cztery w odległości 100-200m od plaży. Wysepi są bezludne, więc możesz zrobić sobie na nich przerwę i pozwiedzać. 

Jeśli znudzi CI się pływanie lub postanowisz odpocząć skorzystaj wykorzystaj ten czas na zwiedzanie i odkrywanie wspaniałego krajobrazu i zrelaksuj się na plaży z efektownymi szmaragdowo-zielonymi górami w tle lub wybierz się na wyprawę w góry, ponieważ najwyższy szczyt tej niewielkiej wyspy Te Manga ma az 635m n.p.m.

Video

Język komunikacyjny

angielski (urzędowy), maoryski (urzędowy)

Obowiązująca religia

chrześcijanie 45%, Anglikanie 10%

Strefa czasowa

UTC -10 AKTUALNY CZAS

dolar nowozelandzki 1 PLN- 0,4 NZD AKTUALNY KURS 

Oficjalnym środkiem płatniczym jest dolar nowozelandzki - 1 NZ$ /NZD/ dzieli się na 100 centów. Natomiast w Nowej Zelandii bez problemu można wymieniać waluty zachodnie /najlepiej USD i EURO/ i podobnie sytuacja wygląda na wyspach Cooka

prąd: 240V / 50 Hz

 

Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach.

Nowa Zelandia jest krajem ocenianym przez turystów jako raczej drogi – ceny są średnio 20 % wyższe niż w Polsce. Z tego powodu przyjezdni korzystają raczej z dostępnych cenowo hosteli i komunikacji miejskiej. Stołują się zaś w barach szybkiej obsługi lub gotują we własnym zakresie. Standardowy posiłek w taniej restauracji mieści się w granicach 15 – 20 dolarów. Za produkty żywnościowe trzeba zapłacić np. od 4 – 6 dolarów za chleb, 5 NZD za kilogram pomidorów, 10 NZD za 40 dkg sera. Do najtańszych sieci spożywczych należą New World, PAK’n Save, Foodtown, Woolworths, Countdown.

●  Chleb świeży – $4.20

●  duży jogurt naturalny – 6 NZD

●  dżem–5NZD

●  masło orzechowe – 6 NZD

●  8bułek–16NZD

●  paczka sera cheddar 120g – 5 NZD

●  1 kg sera lokalnego – 10 NZD

●  1l mleka – 2,5 NZD

●  wino – od 10 NZD

●  piwo – od 5 NZD wzwyż

Osoby legitymujące się polskim paszportem, odwiedzający Nową Zelandię w celach turystycznych do trzech miesięcy, nie potrzebują wizy. Ostateczną decyzję o zgodzie na wjazd podejmuje I mmigration Officer . Może prosić o pokazanie biletu powrotnego oraz o udokumentowanie posiadania środków na pobyt. Karta płatnicza jest traktowana jako wystarczające zabezpieczenie. W przypadku dłuższych pobytów należy wystąpić o wizę w ambasadzie Nowej Zelandii w Londynie.

obowiązek szczepień - BRAK
Podróż do Nowej Zelandii nie wymaga zrobienia szczepień obowiązkowych

Sytuacja wewnętrzna tego państwa jest stabilna i raczej nie ma tu żadnych zagrożeń dla turystów. Jednak Nowa Zelandia leży w strefie trzęsień ziemi, możliwe są także erupcje czynnych wulkanów. Nad Nową Zelandią znajduje się dziura ozonowa, a zatem oddziaływanie promieni słonecznych jest bardzo silne. Koniecznie trzeba mieć ze sobą odpowiednie środki do ochrony ciała przed ich działaniem.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

ATIUTAKAI / COOK ISLANDS

ATIUTAKAI / COOK ISLANDS

Płytko

60-80%

Początkujący

MURI BEACH / Rarotongan

MURI BEACH / Rarotongan

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Marahau Beach

Marahau Beach

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG