Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
19-26 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
cały rok
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

AKTUALNE PŁYWY: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

90 - 100%

MAR

80 - 90%

APR

80 - 90%

MAY

50 - 60%

JUN

70 - 80%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

40 - 50%

OCT

60 - 70%

NOV

80 - 90%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Texas był jednym z pierwszych miejsc, w których kiteboarding wystartował w USA. W Zatoce Meksykańskiej wdmuchiwane są równe oceaniczne wiatry, natomiast woda pozostaje ciepła przez cały rok.. W tym samym dniu możesz mieć małe fale po stronie Zatoki Meksykańskiej i doskonały flat po stronie laguny. Wspaniały wiatr z mocą zwykle koło 20-23 węzłów, płaskie, płytkie, ciepłe wody Zatoki i laguny, ciepłe powietrze i temperatura wody powyżej 20 C niemalże cały rok, a także brak tłumów i szeroki wybór spotów czynią to miejsce marzeniem kitesurfera. Jeśli znajdziesz się w tym stanie, koniecznie tu zajrzyj.

South Padre Island to kurort, który jest bardzo dobrze przygotowany do uprawiania turystyki, rozrywki i aktywności. Znajdziesz najlepszy surf w Zatoce Meksykańskiej. Nurkowanie z akwalungiem, nurkowanie z rurką, nurkowanie, jazda na nartach wodnych, przejażdżki na wydmach, wędkarstwo, żeglarstwo, nurkowanie na niebie i obserwowanie delfinów to także świetna zabawa.

 

ISLA BLANCA to spot, który otwiera dostęp do oceanu w Zatoce Meksykańskiej. Dostępne są tu dość spore fale, prąd głębinowy i dużo wiatru. Tutaj znajdziesz na tyle równa falę i absolutny brak tłoku na wodzie, że zakochasz się w tym meisjcu.

Spot image
Spot image

SOUTH FLATS (inaczej CONVENTION CENTRE BEACH) to pierwsza duża plaża o płaskim dostępie do wody na północnym krańcu miasta. To właśnie tutaj znajdziesz wszystko czego oczekujesz od wymarzonego spotu : dużo przestrzeni , szeroką plażę na start i lądowanie, ale przede wszystkich absolutnie płaską wodę! Najwyższy stan wody w lagunie pojawia się przy wiatrach: N i NE.

 

HOLLY BEACH jest bardzo popularnym miejscem w okolicy, oferującym średniej wielkości miejsce do startowania i lądowania( dużo przestrzeni), wygodny parking oraz super płaską wodę. Mimo wszystkich tych zalet warto zaznaczyć, że buty neoprenowe są tu podstawą: skorpiony, węże, kaktusy, rozproszone łuski skorupiaków, ale też wysoce uzależniający stały wiatr.

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicy 78 % baptyści 11 %

Strefa czasowa

NOWY JORK : UTC -4 AKTUALNY CZAS

LOS ANGELES : UTC -7 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański USD AKTUALNY KURS  

W Stanach Zjednoczonych praktycznie w każdym miejscu można płacić kartą kredytową. Nie posiadając karty kredytowej nie ma możliwości wypożyczenia samochodu. Karty, które są najczęściej używane to Visa, Master Card, czy American Express. Nie ma problemu z dostępem do bankomatów, są dostępne niemalże na każdym kroku.

110V / 60 Hz
Napięcie 110V, potrzebny jest adapter

Czy w USA jest drogo? Wybierając się na wycieczkę z pewnością musimy nastawić się, że większość zakupów będzie droższa niż w Polsce. Jeśli zamierzacie wyjechać do USA na stałe i tam pracować, to ceny wyglądają zdecydowanie lepiej. Amerykańskie sklepy trochę różnią się od tych znanych nam z Polski czy Europy. Przede wszystkim w Ameryce wszystko jest większe, zaczynając od samochodów, a kończąc na opakowaniach produktów spożywczych.

Obywatele polscy, aby wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych, muszą legitymować się ważną wizą. Jej kategoria musi być adekwatna do deklarowanego celu przyjazdu.

Wizy wydawane są przez konsulaty w Warszawie i Krakowie. Przed zgłoszeniem się do konsulatu należy się zarejestrować. Robi się to drogą elektroniczną.

Rozpatrzenie wniosku wizowego jest płatne (tzw. opłata manipulacyjna w wysokości 160 USD przeliczonego wg kursu ustalonego przez konsulat). Są honorowane przelewy elektroniczne oraz wpłaty gotówkowe poprzez Bank Pocztowy bezpośrednio w banku lub w placówkach pocztowych. W przypadku odmowy udzielenia wizy wniesiona opłata nie jest zwracana.

Otrzymana wiza w formie wklejki do paszportu ze zdjęciem w rzeczywistości jest promesą wizową. Ostateczną decyzję podejmuje każdorazowo pracownik imigracyjny przy przekraczaniu granicy Stanów Zjednoczonych. Może on odmówić prawa wjazdu do Stanów Zjednoczonych pomimo posiadanej promesy wizowej. Cała procedura jest czasochłonna, kosztowna i niezbyt przyjemna dla składającego wniosek.

obowiązek szczepień - BRAK

W związku z zagrożeniem zamachami terrorystycznymi w wielu miejscach publicznych nadal obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, polegające przede wszystkim na wprowadzeniu kontroli bagażu i kontroli osobistej mieszkańców i turystów. Dotyczy to głównie lotnisk (krajowych i międzynarodowych) oraz innych miejsc publicznych, takich jak urzędy, stadiony, hale wystawowe, wejścia do wysokich budynków.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

CAPE HATTERAS / North Carolina

CAPE HATTERAS / North Carolina

Płytko

70-90%

Początkujący

Hood River / OREGON

Hood River / OREGON

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

JUPITER / FLORYDA

JUPITER / FLORYDA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG