Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

70 - 80%

MAY

20 - 30%

JUN

20 - 30%

JUL

20 - 30%

AUG

20 - 30%

SEP

10 - 20%

OCT

20 - 30%

NOV

30 - 40%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Z pewnością Tulum to jedna z najpiękniejszych miejscowości nadmorksich na świecie, z malowniczymi świątyniami Majów z widokiem na białe i piaszczyste plaże. To miejsce było jednym z ostatnich miast zbudowanych i zamieszkałych przez cywilizację Majów, znajdowało się w jego wysokości między XIII a XV wiekiem i przetrwało około siedemdziesiąt lat po przybyciu Hiszpanów. 125 km na południe od dużych hoteli w Cancun City, jest to niewielka, ale doskonale uformowana, piaszczysta zatoka z palmami i niebieskim morzem.

Tulum to takie meksykańskie Bali – na każdym kroku znajdziesz tu klimatyczne knajpki w stylu boho, wegańskie restauracje i świeżo wyciskane soki i smoothie. Jedzenie jest pyszne, chociaż oczywiście nie jest tak tanio jak w Azji. Niemniej jednak jest to raj dla wielbicieli avocado, nachosów i smoothies. Szerokie plaże również umożiwiają uprawianie kitesurfingu. W sezonie bywa tu dość tłoczno, ale z pewnością nie tak bardzo jak w Playa Del Carmen czy Cancun. Magiczny klimat Tulum jest wszechobecny, wiec nawet w tłoczne dni czujesz się tu dość kameralnie. Wzdłóż całej plaży usytuowane są dobre restauracje oraz hotele w stylu butikowym. Funkcjonuje tu kilka szkoł kitesurfingu, t

Spot image
Spot image

plaża jest jedną z najładniejszych na Riwierze Majów. Miękki biały piasek, bez dużych skał, muszli czy betonu i tylko kilka osób na wodzie. Fala w zależności od pływu waha się w wysokości od 0,5m-2m. Temperatura powietrza 20 ° C do 28 ° C. Świetne miejsce dla średniozaawansowanych kitesurfetów, którzy mogą się tu nauczyć się radzić sobie z falami lub podszkolić swoje skoki. Triki również świetnie będą Ci wychodzić na płaskim przejściu fali przy plaży na odpływie. Dominujące wiatry to side-onshore, sideshore. Siła wiatru: 15 węzłów do 25 węzłów, ale czesto zdażają się w sezonie dni zdecydowanie bardziej wietrzne, więc w zależności od twoich umiejętności i wagii możesz zabrać ze sobą latawce w rozmairze 9-14m ( dla osoby 75kg). 

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicy 90 %

Strefa czasowa

UTC - 5 AKTUALNY CZAS

meksykańskie peso 1 PLN = 5,5 MXN AKTUALNY KURS

W Meksyku funkcjonującą walutą jest meksykańskie peso, w zasadzie na każdym kroku ( zwłaszcza w ośrodkach turystycznych ) z łatwością znajdziesz kantor lub bank w którym będziesz mógł swobodnie wymienić pieniądze. Niestety w im bardziej turystycznym miejscu będziesz wymieniał swoją gotówkę, tym przelicznik będzie mniej korzystny. Bankomaty są ogólnodostępne na każdym kroku, niemniej za transakcję pobierana jest prowizja od 30 do 50 pesos. Może być również problem z wypłatą z lokalnych bankomatów. Kartą również można płacić w większości popularnych kurortów. Wbrew powszechnej opinii najlepszy kurs wymiany walut jest w kantorach na lotnisku w mieście Meksyk

prąd: 120V/60Hz  koniecznie zapakuj adapter!

●  Posiłek w lokalnej knajpce: od 60 pesos od osoby

●  Posiłek w restauracji: od 100 pesos od osoby

●  Obiad od sprzedawcy na ulicy – 40-100 pesos.

●  Butelka coca-coli w szklanej butelce – ok. 15 pesos.

●  Butelka wody w sklepie – 10-20 pesos.

●  Puszka piwa w sklepie – ok. 15 pesos

●  Piwo w barze – 10-15 peso

●  Taco–5–6peso

●  Śniadanie dla 2 osób – 120 peso

wiza 0 PLN
Obywatele Polscy nie mają obowiązku wizowego. Przekraczając granicę meksykańską należy wypełnić formularz migracyjny, na podstawie którego dostaje się wizę turystyczną na sześć miesięcy (FMT). Można tę wizę przedłużać kilkukrotnie. Wjeżdżając do Meksyku należy również wypełnić deklarację celną (rozdawaną w samolocie) o nie-przewożeniu broni, jedzenia, lekarstw. Europejczyków raczej nie rewidują na granicy i można przewieźć parę artykułów spożywczych.

 obowiązek szczepień - BRAK Brak szczepień obowiązkowych.

Meksyk to dość bezpieczny kraj. Ludzie spacerując wieczorami po ulicach, na głównych placach miejskich wszyscy jedzą lody, a w knajpach słychać gwar. Sytuacje niebezpiecznej lub niepewne bardzo rzadko się zdarzają. Oczywiście warto zachowywać zasady bezpieczeństwa, które stosuje się podczas każdej podróży: nie szukać problemów, nie włóczyć się po nocy w niepewnych dzielnicach i pilnować swoich rzeczy.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Podobne lokalizacje

HOLBOX

HOLBOX ISLAND

Płytko

70-90%

Początkujący

ISLA BLANCA

ISLA BLANCA

Bardzo płytko

70-90%

Początkujący

La Ventana / Baja California

La Ventana / Baja California

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG